کد: 13950609106076108

داستان مومیایی زاویر مقدس در گوا

کد: 13950609106076108

http://goo.gl/G4KGrK

، تهران ، (اخبار رسمی): کلیسای بوم ژیزوس در گوا که به کلیسای زاویر مقدس نیز معروف است، یکی از بناهای مشهور و قدیمی در گوا و از آثار ثبت شده جهانی یونسکو است.

داستان مومیایی زاویر مقدس در گوا

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی الی گشت،این بنا با سبک معماری پرتقالی در سال 1594 میلادی با پرداخت هزینه توسط یک فرد پرتقالی ساخته شد. کلیسای بوم ژیزوس در گوای قدیمی و منطقه‌ای با طبیعتی زیبا ساخته شده است. روی بنای بیرونی و دیوارهای درونی این کلیسا کنده‌کاری‌ها و نقاشی‌های پرتقالی مربوط به دین مسیحیت به چشم می‎خورد. آنچه که در کنار فضای دیدنی این کلیسا و نمای آن گردشگران را به اینجا می‌کشاند، پیکر مومیای فردی اسپانیایی به نام سنت فرانسیس زاویر، اولین مبلغ دین مسیحیت در گوا است. این فرد در سال 1542 از کشور اسپانیا به شهر گوا می‌آید و برای 10 سال در اینجا زندگی می‌کند.

کلیسای زاویر مقدس

در این ده سال سنت فرانسیس زاویر برای ترویج دین خود به کشورهای مالزی، اندونزی، سریلانکا و ژاپن سفر می‌کند، اما در مسیر چین بیمار می‌شود و در نهایت در سن 46 سالگی در سال 1552 در جزیره‌ی شانگ چوآن در چین می‌میرد. از آنجائیکه زاویر مقدس وصیت کرده بود جسدش به گوا آورده شود، پس از چهار ماه تابوت او را از زیر خاک بیرون آورده و بعد از مدتی نگهداری در ملاکا به گوا می‌آورند، مردم محلی معتقدند جسد بعد از چهار ماه سالم بوده است.

مومیایی زاویر مقدس

در حال حاضر جسد مومیایی زاویر مقدس در تابوتی از جنس شیشه روی یک طلق بلند در این کلیسا قرار دارد، محلی‌ها همچنان معتقدند که او مومیایی نشده و تا اکنون به طور طبیعی سالم باقی مانده است. این مومیایی چیزی حدود 455 سال است که در این کلیسا آرامیده است. با ایستادن پشت حصار شیشه‌ای که در اینجا طراحی شده است، می‌توانید پیکر زاویر مقدس با چشمان بسته و پوست سیاه خشکیده روی جمجمه‌اش را ببینید. در هر دهه، برای یک بار مومیایی زاویر مقدس را از طاق بیرون می‌آورند تا گردشگران آن را از نزدیک ببینند، در این زمان افراد زیادی از سراسر دنیا به گوا می‌آیند. آخرین بار، در سال 2014 پیکر زاویر مقدس از نزدیک به نمایش گذاشته شد.

اگر قصد مسافرت به گوا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تماشای این کلیسا و پیکر مومیایی شده اولین مبلغ مسیحیت را در لیست‌تان قرا دهید. در کنار بازدید از کلیسا و پیکر مومیایی شده با آداب و رسوم مردم مسیحی هندوستان نیز آشنا می‌شوید. به یاد داشته باشید این کلیسا هر روز از ساعت هشت صبح تا حوالی غروب باز است و گشت‌و‌گذار در آن چیزی حدود دو ساعت زمان می‌برد. از آنجائیکه مراسم عشای ربانی به طور مرتب در این کلسیا برگزار می‌شوید، در صورتی که به موقع برسید شما نیز می‌توانید این آئیین مذهبی را از نزدیک ببینید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

الی گشت

آژانس هواپیمایی الی گشت فعالیت خود را از سال 1379 آغاز کرده است، در این سال ها همیشه رضایت کامل مسافران را مهمترین هدف خود قرار داده و با ارائه خدماتی با کیفیت و نو در زمینه خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی و رزرو هتل به مسافران و آژانس های همکار، توانسته در این صنعت پیشرو باشد. از طرفی با استقبال بالای مسافران به سرعت مسیرهای پروازی به نحوی گسترش پیدا کرده که امروزه در اکثر مسیرهای اصلی دارای بالاترین ظرفیت پروازی می باشد. شرکت الی گشت با قوی ترین زیر ساخت ها، بالاترین استاندارد ها و کامل ترین شبکه توزیع می کوشد تا همیشه بهترین خدمات را ارائه نماید و با بکارگیری نظرات سازنده اعضا و برقراری پایه های ارتباطی نوین با اعضا، کارگزاران، خطوط هوایی و راهنمایان، در مسیر هدف نهایی خود گام بردارد. ما هر چالش را فرصتی می دانیم و باور داریم جایگاه ما به عنوان شناخته شده ترین پیشگام در صنعت گردشگری به خوبی تثبیت شده است.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.