اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950610107464568

روغن سنجد و بیماری های قلبی عروقی

کد: 13950610107464568

http://goo.gl/Zqxm17

، تهران , (اخبار رسمی): روغن سنجد ریسک ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و فشارخون بالا را در انسان کاهش می دهد.

روغن سنجد و بیماری های قلبی عروقی

به گزارش اخباررسمی و به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، بر اساس آمار انجمن قلب آمریکا ، فشار خون بالا در افراد بالای 20 سال در حال افزایش است.داده های مربوط به سال 2013 نشان می دهد حدود 77/9 میلیون آمریکایی یعنی از هر سه نفر یک نفر فشار خون بالا دارند.

در این تحقیق محققان به بررسی اثر روغن سنجد بر فشار خون و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی عروقی پرداختند که گزارش کامل آن در نشریه Clinical Nutrition منتشر شده است.

روغن سنجد سرشار از اسید های چرب امگا 3 (لینولنیک) ، امگا 6 (لینولئیک) ، امگا 7 (پالمیتولئیک) و امگا 9 ( اولئیک) است.

جزئیات تحقیق به این شکل بود که روغن سنجد به روش فوق بحرانی (Supercritical ) به مدت 3 ساعت استخراج شد و سپس با استفاده از ژلاتین ، انکپسوله شد. 106 نفر مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد به دو گروه تقسیم شدندکه  گروه اول متشکل از 32 نفر بود که فشار خون کمتر از 14  و کلسترول کمتر از 200 داشتند وگروه دوم متشکل از 74 نفر بود که مبتلا به فشار خون و کلسترول بالا بودند.

گروه اول کپسول های روغن سنجد و بعضی افراد گروه دوم کپسول روغن آفتابگردان را به عنوان یک دارونما و بعضی دیگر از افراد گروه دوم کپسول روغن سنجد را به مدت 30 روز مصرف نمودند.

نتایج تحقیق حاکی از کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک در افرادی بود که مکمل روغن سنجد مصرف کرده بودند علاوه بر این پروفایل چربی و میزان کل آنتی اکسیدان سرم افراد گروه دوم که مکمل روغن سنجد مصرف کرده بودند در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کرده بودند، بهبود یافته بود.

محققان معتقدند ترکیبی از اسیدهای چرب امگا و آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در روغن سنجد موجب کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می گردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در راستای اجرای ماده 131 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز می باشد تشکیل گردیده است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی