کد: 13950610108025499

رئیس اتاق پاکستان تاکید کرد

مشکلات بانکی ایران مانع توسعه روابط تجاری

کد: 13950610108025499

http://goo.gl/fBNIqz

، تهران ، (اخبار رسمی): ایران و پاکستان در مبادلات تجاری دارای روابط مثبتی هستند اما مشکلات بانکی طرف ایرانی باعث شده تا حجم تجارت دوجانبه با رشد مناسبی رو به رو نشود.

مشکلات بانکی ایران مانع توسعه روابط تجاری

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی اتاق ایران، عبدالرئوف عالم، رئیس اتاق بازرگانی پاکستان با ارزیابی اقتصاد ایران گفت: نشانه‌های مثبتی می‌بینم اما مشکلات متعددی وجود دارد.به هر حال، هرکشوری مشکلات خودش را دارد و من امیدوارم که بتوانیم همکاری‌مان را با همه کشورها گسترش دهیم.»

عالم با اشاره به منطقه اکو ادامه می‌دهد:«درباره اکو نیز نظرم همین است. ما به خاطر اکو دور هم جمع شدیم. نگاه‌مان هم مثبت است اما مشکلاتی در معاملات و مراودات تجاری وجود دارد.»

رئیس اتاق پاکستان در زمان برگزاری اجلاس اکو گفته بود:«حدود 3.5 میلیارد نفر یعنی 50 درصد جمعیت جهان در منطقه نزدیک و همسایه اکو قرار دارند که 15 درصد ذخایر نفت و نیز 24 درصد ذخایر نفت و گاز را اعضاء در اختیار داشته اما نتوانستیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.»

نرخ تورم در کشور پاکستان 1.8 درصد است. 57.6 میلیون نفر از جمعیت 190 میلیون نفری این کشور، نیروی کار هستند. رشد اقتصادی این کشور 4.7 درصد و نرخ تورم نیز در آن، 1.8 درصد است. پاکستان هم‌چنین نرخ بی‌کاری 6.5 درصدی دارد و 17.2 درصد از جمعیت آن، زیر خط فقر هستند.

عبدالرئوف عالم در صحبت‌هایش در خصوص مشکلات اصلی ایران برای توسعه تجارت به مسائل بانکی اشاره می‌کند و می‌گوید:«ایران در تجارت مشکلاتی دارد. ایران و پاکستان همکاری خوبی دارند اما مشکلات بانکی متعددی در ایران وجود دارد. شما باید مشکلات بانکی‌تان را حل کنید. سپس می‌توانیم روابط تجاری‌مان را گسترش دهیم.»

رئیس اتاق بازرگانی پاکستان معتقد است کشور خودش چالش‌های بانکی و اقتصادی چندانی ندارد. عالم ادامه می‌دهد:«از طرف پاکستان، مشکلات بانکی و اقتصادی وجود ندارد. ما در وضعیت خوبی هستیم، اما در ایران مشکلاتی نیز از جانب دولت وجود دارد و برخی مقررات باید تغییر کنند.»

او در انتها، در خصوص چشم‌اندازش نسبت به آینده منطقه اکو می‌گوید:«قطعا آینده خوبی در پیش داریم. اگر شما مثبت فکر کنید، مثبت نیز حرکت خواهید کرد.»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.