کد: 13950614112665696

حضور فعال سازمان انتقال خون در کنگره ISBT

کد: 13950614112665696

http://goo.gl/XN18f6

، تهران ، (اخبار رسمی): سازمان انتقال خون ایران با حضور سه سخنران در سی و چهارمین کنگره بین المللی ISBT شرکت می کند.

حضور فعال سازمان انتقال خون در کنگره ISBT

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان  انتقال خون ، سی و چهارمین کنگره انجمن بین المللی انتقال خون (ISBT) که هم اکنون در دبی در حال برگزاری است از دیروز آغاز شده است.این کنگره مهمترین رویداد علمی مرتبط با انتقال خون در سراسر جهان است و تعداد زیادی از شرکت کنندگان را از قاره های مختلف به خود جلب می کند و سه تن از اعضای سازمان انتقال خون به عنوان سخنران در این کنگره شرکت دارند.

 علی اکبر پور فتح اله، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران و  مهتاب مقصودلو؛ قائم‌مقام و معاون آموزشی و پژوهشی موسسه عالی طب انتقال خون قرار است تجربیات ایران را درباره «عوامل کلیدی خودکفایی خون سالم بر پایه اهداکنندگان داوطلب» با شرکت کنندگان به اشتراک بگذارند.

همچنین  مقصودلو، عضو کارگروه اهدای خون ISBT، مدیر یکی از جلسات کنگره در خصوص «سازماندهی و مدیریت» است که در آن هفت سخنران بین المللی به ارائه نتایج تحقیقات خود در زمینه های مختلف مرتبط با مدیریت مراکز انتقال خون می پردازند.

مصطفی مقدم؛ رئیس آزمایشگاه رفرانس ایمونوهماتولوژی سازمان انتقال خون و عضو هیات مدیره کارگروه خون های نادر ISBT نیز قرار است از تجربیات ایران در زمان عدم دسترسی به خون مناسب برای بیمارانی که دارای آنتی بادی RBC میباشند، سخن بگوید.

یکی دیگر از دستاوردهای مهم این کنگره برای سازمان، ارائه طرح تحقیقاتی بود که با همکاری دفتر مدیترانه شرقی در سازمان جهانی بهداشت انجام شد. در این پروژه، ایران برای اولین بار در سطح منطقه در تنظیم سند «وضعیت سلامت و کفایت خون در منطقه مدیترانه شرقی» با سازمان جهانی بهداشت همکاری کرد.

یک تیم 11 نفره از سازمان انتقال خون ایران در انجام این پروژه تحقیقاتی نقش داشتند که نتایج آن توسط  یتمگتا عبداله (نماینده سلامت خون در دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت) به عنوان اولین سخنرانی کنگره، ارائه شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.