اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950615114465995

بایدهای تغذیه مناسب دردوران بارداری

کد: 13950615114465995

http://goo.gl/S4Hn17

، تهران , (اخبار رسمی): داشتن تغذیه مناسب در دوران بارداری برای سلامت جنین اهمیت زیادی دارد. اما از طرفی دیگر، بسیاری از متخصصان معتقدند که خوردن بیش از حد در این دوران می‌تواند هم به مادر و هم به جنین ضرر برساند.

تغذیه مناسب در بارداری

به گزارش روابط عمومی سلامتیسم ، اگر پیش از بارداری رژیم غذایی درستی داشته‌اید نیازی نیست در این دوران تغییر زیادی در رژیمتان ایجاد کنید.

اولین نکته‌ای که درباره تغذیه در بارداری باید بدانید این است که این دوران چراغ سبزی برای دریافت بیشتر و بیشتر کالری نیست.

در دوران بارداری، بدن زنان بیشتر از مواقع دیگر مواد مغذی را جذب می‌کند بنابراین این یک باور غلط است که زنان باردار باید دوبرابر بخورند. بسیاری از زنان، فقط برای سه ماهه سوم به انرژی بیشتری احتیاج دارند که برابر با 200 کالری اضافی در روز است. به طور کلی قواعد تغذیه سالم در بارداری هم مانند دیگر زمان‌ها است و حتی بسیاری از زنان می‌توانند با همان رژیم غذایی گذشته نیازهای بدن خود و فرزندشان را در این دوران تأمین کنند. موادی که بدن شما در دوران بارداری به آن نیاز دارد به شرح زیر است.

- کربوهیدرات‌های نشاسته‌دار مانند نان کامل، غلات صبحانه، پاستا، برنج و سیب‌زمینی باید بیشترین بخش از سه وعده غذای اصلی شما را تشکیل بدهند.

- حداقل 5 وعده در روز، باید میوه و سبزیجات مختلف مصرف کنید.

- محصولات لبنی و گوشت قرمز و ماهی و محصولات جایگزین مانند تخم‌مرغ، لوبیا، نخود، عدس و مغزها باید دو تا سه وعده در روز مصرف شوند. سعی کنید گوشت‌های کم‌چرب را انتخاب کنید.

- غذاهای چرب و شیرین شامل چیپس، کره، مارگارین، بیسکوییت، کیک و نوشیدنی‌های گازدار باید جای خیلی کمی در رژیم غذایی‌تان داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی