اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950616115345696

با تلاش متخصصان سازمان انتقال خون تولید شد

کیت تشخیصی آنتی بادی های غیر منتظره

کد: 13950616115345696

http://goo.gl/Fsvxd9

، تهران , (اخبار رسمی): کیت تشخیصی آنتی بادی های غیر منتظره برای اولین بار در کشورمان توسط متخصصان سازمان انتقال خون و به کمک خونهای نادر شناسایی شده در طرح ملی خونهای نادر، تولید شد.

کیت تشخیصی آنتی بادی های غیر منتظره

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، مصطفی مقدم رییس آزمایشگاه ایمنوهماتولوژی سازمان انتقال خون در این مورد گفت: تولید این کیت در میان کشورهای آسیایی تنها در ژاپن صورت می گیرد و کیتی که با خون افراد بومی منطقه ای تولید شده باشد و وارداتی نباشد تا کنون در هیچ یک از کشورهای منطقه ساخته نشده است.

مقدم ادامه داد: این کیت قبلا به شکل غیر مستمر از آلمان و سوییس وارد ایران می شد و پس از تحریم ورود آن قطع شد.

وی اعلام کرد: این محصول در فازهای یک ساله و 5 ساله قابل افزایش تولید است و در حال حاضر قادر هستیم ماهانه 160 کیت و تا پایان سال بیش از 1000 کیت تولید کنیم.

مقدم تعداد زایمان های کشور را یک و نیم میلیون مورد در سال اعلام کرد و افزود: از آنجایی که این کیت برای خانمهای باردار و نوزداشان بسیار حیاتی است و اولویت استفاده از این کیت تشخیصی در موارد بارداری است، برای کل جمعیت یادشده 1300 تا 1500 کیت در ماه مورد نیاز است.

برای بانوان باردار باید در اولین ویزیت بین 12 تا 24 هفتگی چه برای گروه خونی مثبت چه منفی از این تست استفاده شود.

مقدم گفت: اگر استفاده از این تست توسط معاونت بهداشت و خانواده وزارت بهداشت برای کلیه بارداری ها ضروری شود، ما آمادگی تولید کیت های مورد نیاز را داریم که از نمونه وارداتی بسیار به صرفه تر است.

عملکرداین تستها به این صورت است که حساسیت سیستم ایمنی بیماران با سابقه تزریق خون و بارداری و یا بیماران سرطانی و سی کل را شناسایی می کند تا به موقع از درمان مورد نیاز خود بهره مند شوند.

وی افزود: در دسترس بودن محصول ایرانی در شرایطی که به دلیل تاریخ انقضای کوتاه این محصول که ظرف 28 روز بلا استفاده می شود و شرایط حمل و نقل، نگهداری، ترخیص و طول کشیدن فرایند حمل و نقل تا ترخیص، بهره برداری از محصول خارجی را بسیار سخت می کند، مزیت دیگر استفاده از محصول تولید وطن است.

گفتنی است این محصول با نشان "بایوویستا" تولید و توزیع می شود.علاقمندان برای کسب اطلاعات بستر می توانند به وبسایت Biovista.ir مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان