اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950618118435696

اهدا کنندگان گروه های کمیاب پیش قدم باشند

کد: 13950618118435696

http://goo.gl/iA0LaQ

، تهران , (اخبار رسمی): اهدای خون همیشه مورد نیاز است اما اهدا کنندگان خونهای کم یاب بهتر است در این راه پیشقدم باشند.

اهدا کنندگان گروه های کمیاب پیش قدم باشند

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون، بشیر حاجی بیگی؛ سخنگوی سازمان انتقال خون بااعلام این موضوع گفت: رسانه ها را دارای نقش مهمی در ترویج فرهنگ اهدای خون سالم و مستمر هستند.

او ادامه داد: در ایران 90 درصد مردم دارای گروه خونی مثبت و تنها 10 درصد آنها دارای گروه خونی منفی هستند .

حاجی بیگی افزود:از این 10 درصد تنها 3تا 4 درصد دارای گروه خونی Oمنفی، 2 تا 3 درصد دارای A منفی و 2 درصد داری B منفی و تنها یک درصد مردم دارای گروه خونی AB منفی هستند و همیشه به اهدا کنندگانی دارای این گروه های خونی، نیاز است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه