اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950621121465388

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین عنوان کرد

توسعه بازار بین بانکی ارز در گرو یکسان سازی

کد: 13950621121465388

http://goo.gl/5Ezoxf

، تهران , (اخبار رسمی): توسعه بازار بین بانکی ارز در گرو عملیاتی شدن سیاست یکسان سازی نرخ ارز است و دولت برای ارتقای این بازار ابتدا باید ارز را در کشور تک نرخی کند.

نرخ ارز

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از مدیر عامل بانک اقتصاد نوین، حسن معتمدی در پاسخ به پرسشی در خصوص احیای بازار بین بانکی ارز، افزود: این بازار در حال حاضر نیز در کشور وجود دارد و بانک هایی که مجار به فعالیت ارزی هستند در آن فعال اند، از این رو احیا و توسعه این بازار حرکت مثبتی به منظور افزایش تبادلات بین بانکی و همکاری بیشتر بانک ها در زمینه مبادلات ارزی با توجه به دوره پسا تحریم و آغاز مبادلات مالی با کشورهای غربی به شمار می رود.

وی درباره لوایح دو قلوی بانک مرکزی به ایبنا گفت:‌ بانک مرکزی با بررسی و آسیب شناسی مشکلات نظام بانکی پیش نویس لوایح قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری را تدوین و منتشر کرده است .

معتمدی تصریح کرد: این لوایح حاصل سال ها تحقیقات کارشناسی شده و با توجه به ضعف ها و کاستی های قوانین موجود تدوین شده است از این رو حاوی نکات خوبی به منظور روان سازی و نظام مندی فعالیت شبکه بانکی است اما تا این قوانین عملیاتی نشوند ضعف ها و معایب آن به درستی شناخته نخواهند شد و نظر دادن در این خصوص نیازمند نهایی و اجرایی شدن آن است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص ارسال نامه اعتراضی به رییس کل بانک  مرکزی با اظهار بی اطلاعی از ارسال جمعی از بانکداران به رئیس کل بانک مرکزی در خصوص کاهش وشناور سازی نرخ سود بانکی، گفت: به نظر من این خبر از اساس کذب و بر پایه شایعه انتشار یافته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصادنوین در تاریخ 29 الی 31 تیرماه سال 1380، براساس مجوزات مأخوذه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار؛ اقدام به پذیره‌نویسی سهام کرد. مجمع عمومی مؤسس بانک اقتصادنوین در 13 مرداد 1380 برگزار و در تاریخ 20 مرداد همان سال، با سرمایه اولیه به مبلغ 250 میلیارد ریال در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران، تحت شماره 177132 به ثبت رسید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه