اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950624124755995

زیر چشم ها چگونه پف می کند

کد: 13950624124755995

https://goo.gl/GFmf2b

، تهران , (اخبار رسمی): پف‌ک زدگی زیر چشم از التهاب خفیفی نشات می‌گیرد که زیر خط مژه پایینی به وجود آمده است. حتی التهاب خفیف در اطراف چشم می‌تواند پوست این قسمت از صورت را بیش از حد نازک کند و آن را در معرض آسیب قرار دهد.

رفع پف زیر چشم

به گزارش روابط عمومی سلامتیسم به نظر متخصصان، ‌برنامه شما برای مراقبت از چشم‌ها در مقابل پف‌کردگی باید بر مبنای توجه به علت‌های زمینه‌ای تنظیم شود. در ادامه با برخی از علت‌های احتمالی این مشکل آشنا می‌شویم. آلرژی فصلی، سرماخوردگی یا عفونت سینوس: این مشکلات باعث شکل‌گیری واکنش آلرژیک در قسمت‌های اطراف سینوس می‌شوند که التهاب را تحریک می‌کنند و درنهایت موجب به وجود آمدن پف زیر چشم می‌شوند.

برنامه مراقبت از چشم شما باید شامل روش‌هایی باشد که به رفع احتقان کمک می‌کنند. ساییدن بیش از حد چشم‌ها با دست، یا پاک نکردن آرایش از روی صورت قبل از خواب: هر دوی این عوامل می‌توانند پوست ظریف زیر چشم‌ها را تحریک کنند و باعث شکل‌گیری التهاب و درنهایت به وجود آمدن پف زیر چشم شوند. برنامه مراقبتی چشم شما همیشه باید با استفاده از پاک‌کننده‌های ملایم همراه باشد.

زیاده‌روی در مصرف غذاهای شور، یا گریه کردن بیش از حد: آن دسته از پف‌های زیر چشم که به‌خاطر این عوامل شکل می‌گیرند، در اغلب موارد نتیجه اسمز (osmosis) هستند. اما اسمز چیست؟! بدن همیشه سعی می‌کند تا هیدراته باقی بماند،‌ و آب را به قسمت‌هایی از بدن انتقال می‌دهد که غلظت بالایی از نمک در آن وجود داشته باشد. غلظت بالای نمک، نشانه‌ای از کم‌آبی بدن است. وقتی که پوست زیر چشم نازک‌تر از حالت عادی می‌شود، احتمال تجمع آب در این قسمت از صورت بالا می‌رود و باعث شکل‌گیری التهاب می‌شود. برطرف کردن التهاب در این موارد کار سختی نیست. فقط باید این عوامل مخرب را از بین ببرید تا بدن شما نیز فرآیند اسمز را متوقف کند. 
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی