اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950628130466101

با آثار استاد اکبرنیکان پور

نمایشگاه "بربال های کودکی " گشایش می یابد

کد: 13950628130466101

https://goo.gl/I1IEQM

، تهران , (اخبار رسمی): نمایشگاه" بربال های کودکی" با آثار نقاشی و تصویرسازی استاد اکبر نیکان پور 2 مهر با حضور هنرمندان و مدیران هنری در فرهنگسرای ارسباران گشایش می یابد.

نمایشگاه "بربال های کودکی " گشایش می یابد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، این نمایشگاه با 20 اثر نقاشی و تصویرسازی با موضوع محیط زیست تا 11 مهر از ساعت 14 تا 20 در گالری شماره یک ارسباران در معرض دید عموم قرار می گیرد.

اکبرنیکان پور متولد سال 1335 دارای مدرک لیسانس هنرهای زیبا رشته نقاشی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد نقاشی و مدرک درجه یک (دکتری هنر) از شورایعالی ارزشیابی هنرمندان کشور، کارشناسی ارشد دانشگاه هنر رشته تصویرسازی است همچنین تدریس در دانشگاه های هنر ، داوری چندین جشنواره داخلی و بین المللی، عضویت افتخاری( موسسه توسعه هنر معاصر، انجمن تصویرگران و نقاشان ایران، موسسه پیشکسوتان هنرمند تهران)،  اتمام 4 پروژه دیواری زیباسازی در شهر تهران، تصویرگری بیش از 20 سال در مطبوعات، تصویرسازی بیش از 80 کتاب کودک و نوجوان برای انتشارات کانون پرورش فکری و دریافت دیپلم تصویرسازی از این کانون ، عنوان تصویرگر برجسته کشور از سوی خانه هنرمندان سال 1381، دریافت جوایز از (بی نال جهانی لانیئون فرانسه سال 1392 ، بی نال جهانی بولونیای ایتالیا طی سال های 1392تا 1395) برخی از فعالیت های این هنرمند طی چنددهه فعالیت هنری محسوب می شود .

کتاب هنر برای کودکان و دانشجویان و مربیان کشور ، کتاب مکعب رنگ نیز برخی از تالیفات وی است . نیکان‌پور در کتاب اندازه دنیا (1369)، از روش‌های رنگ اندیشانه قبلی خود فاصله می‌گیرد و با رویکرد به کاربرد رنگ‌های آکریلیک و با استفاده از خطوط رنگی که به چاپ دستی نزدیک است، تصاویری ساده با استفاده از خطوط محیطی خلق کرده است ؛ تصاویر این کتاب، دیپلم افتخار دومین بی‌ینال جهانی لانییون فرانسه را آز آن نیکان پور کرد.

 از دیگر تلاش‌های نیکان‌پور در دهه 60، می توان تصویرگری کتاب‌های روز اول مدرسه (1368)، سنجاقک گرفتن چه راحته، خورشید خانه من، پشت چراغ قرمز، آسمان ابری نیست، قصه بهار، قصه ماه و مار سبز و پونه (1368) را نام برد .
علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی ، سیدخندان، خ جلفا مراجعه ویا با شماره های 20 – 22872818تماس بگیرند .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مسئولیت اماکن فرهنگی و فرهنگسراهای شهر نگرشی معطوف به دورنمای اصلی توسعه فرهنگی دارد و در تلاش است تا به تقویت فرهنگ ملی و اسلامی کلانشهر تهران با توجه به خصلت‌های ویژه شهری‌اش و طراحی و تبیین مبانی لازم برای آن بپردازد. این سازمان در تعامل با مخاطبان، به برقراری ارتباطات دوسویه و همچنین ارایه خدمات به صورت متنوع و متناسب با نیاز گروه‌های مخاطب، توجه خاصی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش