کد: 13950631132226113

تا 10 روز آینده انجام می شود

تحویل 100 دستگاه اتوبوس به شهر مشهد

کد: 13950631132226113

https://goo.gl/jQD8ks

، مشهد ، (اخبار رسمی): دو قرارداد برای خرید اتوبوس با شرکت سازنده به امضا رسید که 100 دستگاه آن خریداری و 100 دستگاه دیگر نیز تا نیمه مهرماه تحویل شهرداری داده می‌شود.

تحویل 100 دستگاه اتوبوس به شهر مشهد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری مشهد ، علی اصغر نیشابوری   با بیان این مطلب که دولت در سال جاری هیچ کمکی به اتوبوسرانی درباره یارانه و خرید اتوبوس نداشته و دولت وعده خرید 200 دستگاه اتوبوس را داده بود که محقق نشده است.

وی افزود: دو قرارداد برای خرید اتوبوس با شرکت سازنده به امضا رسید که 100 دستگاه آن خریداری و 100 دستگاه دیگر نیز در حال شماره‌گذاری است و تا نیمه مهرماه به شهرداری تحویل داده خواهد شد.

نیشابوری با بیان این مطلب که هزینه خرید این 200 دستگاه ، 80 میلیارد تومان بوده که تاکنون دولت 20 میلیارد تومان آن را پرداخت کرده عنوان کرد: طبق مصوبه شورای وزیران در تیرماه سال جاری 2200 میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها در نظر گرفته شده، همچنین 400دستگاه اتوبوس پایه گاز سوز خریداری شده است.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تصریح کرد:در قراردادی که مهرماه منعقد می‌شود 200 دستگاه اتوبوس 12 متری خریداری شده که طبق توافق با شرکت سازنده 80 درصد از اعتبار خرید آن به صورت فاینانس پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: میانگین جابه جایی مسافر برای هر دستگاه اتوبوس  در روز باید 800 مسافر باشد اما بیشترین تعداد مسافری که هر دستگاه اتوبوس در مشهد جابه جا می‌کند 300 تا 350 نفر است.

نیشابوری با اشاره به اینکه خطوط BRT تعداد مسافران بیشتری را جابه جا می‌کند گفت: عمر مفید هر دستگاه اتوبوس در ناوگان 7.5 تا 8 سال است و در تلاشیم با جایگزینی اتوبوس‌های جدید و بازسازی این عمر را کاهش دهیم.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: به منظور خروج اتوبوس‌های دودزا از ناوگان اتوبوسرانی، سال گذشته 178 دستگاه اتوبوس اسقاطی از رده خارج شده، همچنین 130 دستگاه اتوبوس با عمر بالای 10 سال از ناوگان خارج و بازسازی شده تا در شهرهای کوچک مورد استفاده قرار بگیرند، فاز اول تحویل این اتوبوس‌ها فردا با آماده‌سازی 52 دستگاه اتوبوس بازسازی شده انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بهای تمام شده خمت‌رسانی به هر مسافر 1070 تومان است که طبق قانون یک سوم آن را باید شهروندان  پرداخت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.