اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950631132295696

بسته حمایتی برای نیازمندان پیوند سلول‌های بنیادی

کد: 13950631132295696

https://goo.gl/FYOSGe

، تهران , (اخبار رسمی): 2 بسته حمایتی ویژه بیماران نیازمند پیوند سلول‌های بنیادی رونمایی شد.

بسته حمایتی برای نیازمندان پیوند سلول‌های بنیادی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران ،علی اکبر پورفتح‌اله ،مدیرعامل سازمان انتقال خون بااشاره به رونمایی از دو بسته خدمتی در مراسم روز جهانی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز، گفت: در این مراسم از دو بسته خدمتی در حوزه سلول‌های بنیادی رونمایی کردیم که مرتبط با مشارکت خیرین در این حوزه است.

وی با بیان اینکه پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی کار بسیار پرهزینه‌ایست، گفت: در حال حاضر بیمارانی که از بانک‌های جهانی سلول‌های بنیادی را پیدا می‌کنند باید 27 هزار دلار هزینه بپردازند. براین اساس در این زمینه بسته مشارکت خیرین را رونمایی کردیم و که امیدواریم خیرین وارد این کار شوند و ما هم بسته‌های خدمتی را تعریف می‌کنیم تا خیرین براساس آن بتوانند هزینه‌های چند مورد از پذیره‌نویسی را تقبل کنند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون همچنین افزود: دومین بسته خدمتی که آن هم مشارکت خیرین را می طلبد بسته «جست‌وجوی زندگی» نامگذاری شده و برای کسانی است که اکنون نیازمند سلول‌های بنیادی هستند و نمونه آنها در بانک‌های داخلی فعلی وجود ندارد؛ بنابراین از آنها حمایت می‌کنیم تا برای یافتن نمونه موردنیازشان جست‌وجوی لازم انجام شود. حتی می‌توانیم کار جست‌وجوی خانوادگی و نژادی را هم انجام دهیم. به عنوان مثال اگر در میان هموطنان ترکمن، بلوچ و دیگر اقوام ایرانی یک جست‌وجوی زندگی صورت بگیرد، مطمئنا در آینده می‌توان از نمونه سلول‌های بنیادی آنان استفاده کرد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه