کد: 13950701133305811

حضور ایران در مانوررفع آلودگی مواد نفتی در دریا

کد: 13950701133305811

https://goo.gl/jRkD3Y

، تهران , (اخبار رسمی): روز اول مانور با حضور نمایندگان کشورهای مشارکت کننده به بررسی و توجیه سناریو و نحوه حضور تیم های امدادی و مشارکت انها در عملیات ها سپری شد و در روز دوم، عملیات اطفا حریق روی یکی از سکوهای نفتی کشور روسیه در دریای خزر انجام شد که همراه با آن عملیات رفع آلودگی مواد نفتی از روی آب نیز انجام شد.

حضور ایران در مانوررفع آلودگی مواد نفتی در دریا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  جمعیت هلال احمر، این مانور از سی ام شهریور با حضور کشورهای حوزه دریای خزر آغاز شده و همچنان در حال برگزاری است و رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این مانور عملیاتی حضور دارند.

این گزارش می افزاید، روز اول مانور با حضور نمایندگان کشورهای مشارکت کننده به بررسی و توجیه سناریو و نحوه حضور تیم های امدادی و مشارکت انها در عملیات ها سپری شد و  در روز دوم، عملیات اطفا حریق روی یکی از سکوهای نفتی کشور روسیه در دریای خزر انجام شد که همراه با آن عملیات رفع آلودگی مواد نفتی از روی آب نیز انجام شد.

براساس این گزارش، در ادامه برگزاری مانور در یکی از مراکز آموزشی عملیات نجات از ارتفاع، اطفا حریق، تشعشعات هسته ای، عملیات اطفا بالگرد و نجات مصدومان،عملیات نجات از عمق آب در شب و پس از سقوط فرضی بالگرد انجام شد.

لازم به یادآوری است، علاوه بر حضور هیات های حاکمیتی بلند مرتبه از کشورهای حاشیه دریای خزر، وزیر اضطراری روسیه نیز دیداری با نمایندگان هیت های اعزامی داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

جمعیت هلال احمر

پس از پیروزی انقلاب‌‌اسلامی و در سال 1359 دولت ایران با ارسال نامه‌ای به دولت سوئیس به عنوان امین و نگاهدارنده قراردادهای چهارگانه ژنو، اعلام کرد که استفاده از شیر و خورشید سرخ را به حالت تعلیق درآورده و به جای آن از نشان هلال‌احمر استفاده خواهد کرد. از آن پس جمعیت شیر و خورشید سرخ ایران به جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تغییر نام یافت.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.