کد: 13950703134235735

رقابت دانشگاه ها، برای حرفی نو

کد: 13950703134235735

https://goo.gl/jILouZ

، تهران , (اخبار رسمی): دانشگاه هایی در رقابت فشرده آموزش عالی موفق می شوند که حرف جدیدی داشته باشند .

رقابت های دانشگاه ها، برای حرفی نو

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی وزارت علوم ،مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان درمراسم آیین آغاز سال تحصیلی در موسسه آموزش عالی مهرالبرزبا تاکید بر این موضوع گفت: سیاست های وزارت علوم در جلوگیری از روند توسعه کمی دانشگاه ها و حمایت و تقویت از کیقیت محوری مراکز آموزش عالی موفق و استاندارد ، خواستار اهتمام ویژه تمامی دانشگاهیان به مقوله بهره وری و توسعه کیفی  است.

صدیقی با توجه به هرم جمعیتی کشور و کاهش تعداد متقاضیان ورود به آموزش عالی گفت :آن دسته از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در جذب دانشجو موفق خواهند شد که حرف جدیدی در این عرصه داشته باشند و از پویایی و بهره وری لازم برخوردار بوده و از روزمرگی پرهیز کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

لازم است در هر زمان تحلیل دقیق و صحیحى از وضعیت و جایگاه تاریخى آموزش عالى داشته باشیم. این علم و آگاهى به دلیل اینکه براى تعیین نحوه و خط مشى حرکت آتى این بخش ضرورى است، موجب وحدت نظر و تحلیل همگان با دست‏اندرکاران آموزش عالى کشور مى‏شود. ما براى سهولت، تاریخ آموزش عالى ایران را به سه دوره باستانى، میانى و اخیر یا معاصر تقسیم نموده‏ایم. بر مبناى اطلاعات در دست، در زمان داریوش، مدرسه پزشکى «سائیسم» جهت تربیت طبیب با کتابخانه‏اى معتبر دایر بوده است. مجمع علمى همدان نیز در آن زمان با 100 نفر عالم و دانشمند به فعالیت مشغول بوده است. علاوه بر اینها از فرهنگستان اردشیر نیز در شهر سارد ذکر به میان آمده است. مدارس دوره ساسانى مثل ریواردشیر به انتقال معارف آن عصر و تربیت دانشمند مشغول بوده‏اند. شاخص‏ترین سابقه آموزشى موجود و در دسترس در دوران باستانى را مى‏توان تشکیل و تأسیس مدرسه «جندى شاپور» در شرق محل فعلى شوش توصیف نمود. این مدرسه که 500 سال عمر کرده، پایدارترین مدرسه عالى در تاریخ ایران بوده است.

منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.