اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950703135725648

واعظی در مراسم نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی در البرز:

مدارس هوشمند بخشی از شبکه ملی اطلاعات است

کد: 13950703135725648

https://goo.gl/vTKYOO

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شرکت در آئین بازگشایی رسمی مدارس استان البرز صبح شنبه وارد کرج مرکز این استان شد و با حضور در مدرسه مهدیه رجائی شهر زنگ آغاز سال تحصیلی 95-96 در این استان را نواخت.

مدارس هوشمند بخشی از شبکه ملی اطلاعات هستند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و زارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی در جشن متمرکز استانی بازگشایی مدارس البرز در دبیرستان مهدیه در رجائی شهر که با حضور مسئولان استانی برگزار می شد، حضور یافت و زنگ آغاز سال تحصیلی 95-96 را به صدا در آورد.

همچنین با نواختن زنگ مقاومت در مدارس بار دیگر با امام راحل، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین قرار است ظهر شنبه در مراسم معارفه و تودیع رئیس هیات مدیره و مدیر عامل جدید و سابق شرکت فرودگاه پیام نیز حضور یابد.
وزیر ارتباطات در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: در دنیای امروز ثروت علم است و داشتن نیروی انسانی پرتلاش و با تفکر دانش بنیان ثروت است.
وی همچنین ضمن بیان اینکه همین موضوع سبب ثبات جایگاه کشور در منطقه شده است خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل شکست دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی نهضت بیداری اسلامی است.
رهبر هوشمند و ملت فکور سبب شد تا ایران در جهان عزیز بماند و دانش آموزان نیز باید تمام وقت خود را صرف یادگیری و پیشرفت علوم مختلف کنند تا برای سازندگی کشور آماده شوند.
وی افزود: خداوند این استعداد را به نوجوانان و جوانان ما داده است تا شاهد دستاوردهای فراوان در حوزه های مختلف باشیم و این یکی از دلایل پیشتازی ما در موضوعات مختلف است.
واعظی تاکید کرد: تمام امید نظام، رهبری و دولت دانش آموزان هستند که امیدواریم بتوانیم شاهد موفقیت های بیشتر کشور توسط آن ها باشیم.
وی در ادامه با اشاره به استفاده درست دانش آموزان از فضای مجازی و توجه این قشر به این فضا بیان کرد: این دانش آموزان هستند که با نحوه انتخاب و استفاده خود از این فضا تهدید ها را تبدیل به فرصت می کنند.
این مدرسه به عنوان پایلوت به ابزار هوشمند تجهیز شده است تا دانش آموزان بتوانند استفاده مفیدی را از تکنولوژی در زمینه آموزش داشته باشند.
امیدواریم با توجه به ظرفیت استان البرز در حوزه ارتباطات بتوانیم مدارس هوشمند را این استان افزایش دهیم تا تکنولوژی را به خدمت ارتقا علمی در آوریم.
در پایان با اشاره به پرسش مهر رییس جمهور بیان کرد: این پرسش نشان دهنده اهمیت دانش آموزان در تعیین آینده روسن برای کشور است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]