اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950704136355995

افزایش سردرد کودکان با شروع مدرسه

کد: 13950704136355995

https://goo.gl/gUe9Kv

، تهران , (اخبار رسمی): یافته‌های متخصصان Nationwide Children's Hospital نشان می‌دهد که سردرد در میان کودکان با فرا رسیدن فصل پاییز تا حدود 31 درصد افزایش پیدا می‌کند.

افزایش سردرد کودکان با شروع مدرسه

به گزارش روابط عمومی سلامتیسم به نظر آن‌ها، این اتفاق بیشتر به‌خاطر تغییراتی است که با شروع مدرسه برای کودکان اتفاق می‌افتد و بیشتر به مسائلی مثل استرس‌های ناشی از درس و مدرسه، مواجهه ناگهانی با یک روال جدید و تغییر الگوی خواب آنان مربوط می‌شود.

این متخصصان می‌گویند بسیاری از پدرها و مادرها فکر می‌کنند که شکایت کودکان از سردرد فقط نوعی بهانه برای فرار کردن از مدرسه و تلاشی برای طولانی‌تر کردن تعطیلات تابستانی است. اما علاوه بر نکاتی که گفته شد، عوامل محرک دیگری نیز وجود دارد مثل اضافه شدن برنامه‌های فوق‌العاده داخل و خارج مدرسه، عدم تامین آب بدن متناسب با افزایش فعالیت، عدم خواب کافی، حذف وعده‌های غذایی اصلی، مصرف بیش از حد کافئین، ورزش نکردن و استفاده مدوام و غیراستاندارد از وسایل ارتباطی الکترونیکی، که همگی آن‌ها باعث ناراحتی کودکان در آغاز فصل پاییز و شیوع سردرد بین آنان می‌شود. توصیه این متخصصان به کودکان و پدران و مادران این است که حتما 3 وعده غذایی در روز را حفظ کنند، خواب کافی در شب داشته باشند و کم‌تر در روز چرت بزنند، به‌اندازه کافی مایعات بنوشند و سعی کنند استرس‌های مختلف را تسکین دهند. ضمن این‌که از داروهای مسکن مثل استامینوفن، ایبوپروفن یا ناپروکسن زیاد استفاده نکنند چون استفاده بی‌رویه باعث بدتر شدن سردرد می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی