کد: 13950704136536113

امروز 4 مهرماه،

هوای شهر مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت

کد: 13950704136536113

https://goo.gl/BEXDYP

، مشهد , (اخبار رسمی): مدیر محیط زیست شهری و توسعه پایدار شهرداری مشهد از چهارمین روز متوالی هشدار کیفیت هوا در شهر خبر داد.

هوای شهر مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا با اعلام این خبر گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سطح شهر کیفیت هوای شهر مشهد با عدد شاخص 128 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
وی افزود: مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که به غیر از آلاینده ازن بر غلظت سایر آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.
مدیر محیط زیست شهری و توسعه پایدار شهرداری مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون کیفیت هوا در ایستگاه‌های خیام جنوبی، نخریسی، سجاد، سمزقند و میدان شریعتی در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها، ایستگاه خاقانی در شرایط سالم و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس می‌باشد.
به گفته پذیرا، بیشترین بار آلودگی هوا از ایستگاه تقی آّباد با عدد شاخص 158 در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها گزارش شده است.
وی تاکید کرد: افراد حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و از شهروندان تقاضا می‌شود حتی‌المقدور از تردد با خودروهای شخصی در مناطق مرکزی و پرترافیک شهر خودداری نمایند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.