کد: 13950705138096113

افراد حساس فعالیت‌های طولانی خارج از منزل را کاهش دهند

هوای شهر مشهد همچنان در وضعیت هشدار است

کد: 13950705138096113

https://goo.gl/36Uf9s

، مشهد , (اخبار رسمی): مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: بعد از گذشت 5 روز از نیمه سال هوای مشهد همچنان در وضعین هشدار است.

هوای شهر مشهد همچنان در وضعیت هشدار است/

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا با اعلام این خبر گفت: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سطح شهر کیفیت هوای شهر مشهد با عدد شاخص 141 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
وی افزود: مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که بر غلظت تمامی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است..
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون کیفیت هوا در ایستگاه‌های خیام جنوبی، نخریسی، الهیه، چمن، مفتح، سمزقند و میدان شریعتی در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها، ایستگاه خاقانی در شرایط سالم و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
به گفته پذیرا بیشترین بار آلودگی هوا از ایستگاه میدان شریعتی با عدد شاخص 184 در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها گزارش شده است.
وی تاکید کرد: افراد حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و از شهروندان تقاضا می‌شود حتی‌المقدور از تردد با خودروهای شخصی در مناطق مرکزی و پرترافیک شهر خودداری کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.