کد: 13950705138146113

مشهد 2017 فرصتی برای وحدت اسلامی است

معرفی مشهد به عنوان برند گردشگری حلال

کد: 13950705138146113

https://goo.gl/KjIPNT

، مشهد , (اخبار رسمی): مشاور عالی شهردار مشهد با بیان اینکه مشهد 2017 فرصتی برای وحدت اسلامی حول محور امام رضا (ع) است، گفت: مشهد می‌تواند تبدیل به برندی در گردشگری حلال در جهان اسلام شود.

معرفی مشهد به عنوان برند گردشگری حلال

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی‌اصغر عنابستانی  در اولین اجلاس «میزبانی ایرانی اسلامی» که در مرکز همایش‌های صدا و سیما خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: شهر مشهد از لحاظ جمعیت، وسعت و گردش پذیری بزرگ‌ترین شهر مذهبی جهان است.
وی افزود: با تمام ظرفیت‌هایی تاریخی، فرهنگی، طبیعی و زیارتی که کشور ایران دارد متأسفانه جزء 10 کشور برتر در حوزه گردشگری در جهان اسلام نیستیم که مشهد 2017 فرصتی مناسب برای رسیدن به این مهم است.
مشهد 2017 فرصتی برای وحدت اسلامی
جانشین شهردار در ستاد مشهد 2017 بیان کرد: شهر مشهد با وجود بارگاه مطهر امام رضا(ع) شکل گرفته و اهل بیت(ع) هم تنها مختص شیعه نیست بلکه تمام مذاهب اسلامی علاقه زیادی به اهل بیت(ع) دارند و این موضوع یک فرصت طلایی برای وحدت اسلامی حول محور امام رضا(ع) است.
مشهد می‌تواند پایانه گردشگری اسلامی‌شود
عنابستانی با بیان اینکه مشهد می‌تواند پایانه گردشگری اسلامی باشد، تصریح کرد: بنا بر آمار سالانه 2 میلیون زائر خارجی وارد شهر مشهد می‌شوند که اگر از فرصت مشهد 2017 به خوبی استفاده کنیم می‌توان این تعداد از زائران را به 4 میلیون و بعد از 2 سال به 6 میلیون نفر برسانیم که با این مهم تحولی بزرگ در شهر مشهد رخ خواهد داد.
وی با اشاره به ظرفیت پزشکی شهر مشهد عنوان کرد: امروز ما توانمندی‌های قوی در حوزه سلامت و پزشکی در شهر مشهد داریم و امکانات زیرساختی برای این مهم همچون هتل و حمل‌ونقل نیز فراهم است پس مشهد می‌تواند با توجه و برنامه‌ریزی بیشتر تبدیل به برندی در گردشگری سلامت جهان شود.
مشاور عالی شهردار مشهد ادامه داد: در حوزه علمی نیز با توجه دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه شهر مشهد می‌تواند تبدیل به مرکز تولید علوم انسانی در جهان اسلام شود در واقع باید مشهد 2017 بهانه‌ای برای آغاز این امور باشد.
معرفی مشهد به عنوان برند گردشگری حلال
عنابستانی با بیان اینکه مذهبی بودن شهر مشهد محدودیت نیست، گفت: این موضوع فرصتی برای تبدیل مشهد به برندی در گردشگری حلال در دنیای اسلام است.
وی اظهار کرد: در شهر لهاسا سالانه 40 رویداد بزرگ بین‌المللی انجام می‌شود و مشهد 2017 می‌تواند سرآغازی برای برگزاری رویدادهای بین‌المللی در شهر مشهد باشد که باید زیرساخت‌هایی همچون مرکز همایش‌های بین‌المللی در شهر مشهد احداث شود.
عدم همکاری وزارت ارشاد برای احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی در مشهد
وی اضافه کرد: شهردار مشهد در جلسه با وزیر ارشاد اعلام کرد که شهرداری مشهد آمادگی دارد مرکز همایش‌های بین‌المللی را در شهر مشهد احداث کند و وزارت در آینده 50 درصد از هزینه آن را به شهرداری مشهد پرداخت کند که متأسفانه مورد قبول واقع نشد.
جانشین شهردار مشهد در ستاد مشهد 2017 ادامه داد: ما امروز آمادگی داریم با همکاری بخش خصوصی مرکز همایش‌های بین‌المللی در مشهد راه‌اندازی شود از طرفی نیز برای مشهد 2017 به دنبال تغییر کاربری برخی از سازه‌های موجود برای برگزاری همایش‌های بین‌المللی هستیم.
عنابستانی بیان کرد: شهرداری مشهد در بحث رویدادهای بین‌المللی در سال 2017 پیش‌قدم شده و با ابتکار خود اجلاس جوانان جهان اسلام، جامعه ایمن و شهرداران کلان‌شهرهای اسلامی را در مشهد برگزار می‌کند.
احداث 3 بوستان موضوعی در راستای گردشگری معرفت‌افزا
وی خاطرنشان کرد: در بحث گردشگری معرفت‌افزا نیز فراخوانی منتشر و 900 ایده به شهرداری مشهد ارائه شد که بر اساس آن احداث پارک ملل اسلامی، پارک تمدن کهن و پارک ولایت در دستور کار قرار گرفته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.