کد: 13950706139605696

ایران در کنفرانس بین المللی انتقال خون لیتوانی

کد: 13950706139605696

https://goo.gl/K0q8jd

، تهران , (اخبار رسمی): نماینده سازمان انتقال خون ایران به دعوت لیتوانی در کنفرانس بین المللی انتقال خون این کشور سخنرانی کرد.

ایران در کنفرانس بین المللی انتقال خون لیتوانی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ،مهتاب مقصودلو معاون آموزشی و پژوهشی موسسه عالی طب انتقال خون ایران در سومین کنفرانس بین المللی انتقال خون لیتوانی که به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس انتقال خون کشور مذکور برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

 این سخنرانی از طریق اسکایپ با موضوع «خود کفائی در تهیه خون سالم و داروهای مشتق از پلاسما بر اساس اهدای داوطلبانه خون» انجام گرفت و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.