اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950706139615696

اهتزاز پرچم سازمان انتقال خون بر فراز قله گازبک

کد: 13950706139615696

https://goo.gl/sarN8h

، تهران , (اخبار رسمی): با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون یکی از کوهنوردان گروه کوهنوردی بسیج جامعه پزشکی سازمان انتقال خون ایران قله پوشیده از برف گازبک در کشور گرجستان را فتح کرد.

اهتزاز پرچم سازمان انتقال خون بر فراز قله گازبک

به گزارش  اخبار رسمی  به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون، علی سرعتی آشتیانی عضو گروه کوهنوردی کانون بسیج جامعه پزشکی سازمان انتقال خون،و فاتح چند قله در ایران موفق شد پس از طی مسیر صعب العبور کوهستانی قله گاز بک در کشور گرجستان را فتح کند.

او پس از فتح قله، پرچم انتقال خون با شعار "با اهدای خون زندگی را به اشتراک بگذاریم" به اهتزاز در آمد.این قله با ارتفاع 5047 متر یکی از بلندترین قله های گرجستان و مورد علاقه بسیاری از کوهنوردان بین المللی  است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]