اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950706139755995

بیماری‌های شایع در مدرسه

شپش سر را چگونه مهار کنیم

کد: 13950706139755995

https://goo.gl/2cp9Kt

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از بیماری‌های شایعی که می‌تواند کودکان و نوجوانان را در مدرسه آلوده کند، شپش سر است. این مشکل به‌علت حشرات ریز انگلی به وجود می‌آید که روی پوست سر زندگی می‌کنند.

بیماری‌های شایع در مدرسه/ شپش سر

به گزارش روابط عمومی سلامتیسم  این حشرات از خون تغذیه می‌کنند و باعث خارش شدید در پوست سر می‌شوند.

آن‌ها در مرحله اول و مستقیما باعث سرایت بیماری نمی‌شوند، اما در صورت خراشیدن پوست سر توسط کودکان، می‌توانند موجب عفونت ثانویه شوند. شایع‌ترین راهی که باعث ابتلا به شپش سر می‌شود، تماس مستقیم سر فرد سالم با سر فرد مبتلا به آن است. البته شپش سر می‌تواند از طریق وسایل شخصی مثل کلاه، برس، لوازم مخصوص مو و ملافه و پتو نیز به دیگران سرایت پیدا کند. ابتلا به شپش سر، بیشتر از همه در کودکان 3 تا 11 ساله رایج است و می‌توان به اعضای خانواده آنان یا حتی معلم‌ها سرایت پیدا کند. کودکان در این سن معمولا به انجام دادن بازی‌هایی می‌پردازند که با تماس بدنی نزدیک همراه می‌شوند. حتی امکان استفاده اشتراکی از وسایل یا فضاهای شخصی نیز در بین کودکان دبستانی رایج است.

اگر فرزند شما به شپش سر مبتلا شد، معنایش این نیست که شما خانواده نامنظم و کثیفی هستید! این اتفاق به‌سادگی یعنی این‌که فرزند شما با فردی تماس داشته که مبتلا به شپش سر بوده است. برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، باید به فرزندتان آموزش دهید که هرگز وسایل شخصی خودش را به دوستانش ندهد و در تماس با آن‌ها به نکات ایمنی دقت کند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی