همراه با مدال آوران بازی های پارالمپیک ریو 2016

خالوندی: طلای ریو دلچسب تر بود

کد: 13950706140156086

https://goo.gl/ymVKCH

، تهران , (اخبار رسمی): محمد خالوندی، ملی پوش تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین توانست در دومین حضور پارالمپیکی خود برای دومین بار به نشان طلای ماده پرتاب نیزه دست یابد.

خالوندی: طلای ریو دلچسب تر بود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، وی در گفتگویی با روابط عمومی در این خصوص گفت: فضا و شرایط بازی های پارالمپیک لندن بسیار متفاوت از ریو بود و کار سخت تری در پیش داشتیم. با توجه به تغییرات عمده ای که در کلاس بندی ها و قوانین رخ داد، شرایطمان برای کسب مدال دشوار شده بود.

دارنده نشان طلای بازی های پارالمپیک ریو افزود: در پارالمپیک لندن شور و شوق خاصی را تجربه کردم. هنوز شناخته شده نبودم و شاید هیچ کس انتظار مدال طلا از من نداشت. وقتی در آخرین روز مسابقات به نشان طلا دست یافتم و رکورد شکنی هم کردم بسیار خوشحال شدم و حس و حال آن لحظه و روز برایم تکرار نشدنی است. اما در ریو شرایط فرق می کرد و خانواده، کادر فنی، و حتی خودم توقع داشتم که بتوانم موفقیت دوره ی قبل را تکرار کنم و این مساله باعث ایجاد فشار شده بود. به همین خاطر طلای ریو بسیار دلچسب تر بود و خوشحالم که توانستم یکبار دیگر در سکوی اول جهان بایستم.

خالوندی خاطر نشان کرد: اکنون 6 دوره است که ایران توانسته سکوی اول ماده F57 در ماده پرتاب نیزه را تصاحب کند که دو دوره ی اخیر به نام من ثبت شده است  و 4 دوره ی پیشین نیز به  نام آقای میرزاییان پیشکسوت رشته ی دوومیدانی و امیدوارم در ادوار بعدی پارالمپیک هم بتوانیم این جایگاه را حفظ کنیم.

وی گفت: از اینکه عبدالله حیدری، هم تیمی خوبم با من در این رقابت ها روی سکو آمده و توانستیم دو نشان ارزشمند برای کشورمان کسب کنیم خیلی خوشحالم. حیدری ورزشکار خوبی است و با اینکه اولین بار در پارالمپیک شرکت می کرد، توانست به عنوان نایب قهرمانی دست یابد. البته ما می توانیم هر سه سکو را به نام ایران ثبت کنیم و با سرمایه گذاری و توجه به استعدادهایی که در کشور وجود دارند این اتفاق دور از دسترس نیست.

دارنده دو عنوان قهرمانی از بازی های پارالمپیک افزود: در فاصله ی بین دو پارالمپیک لندن و ریو زندگی شخصی من تغییرات زیادی داشت. ازدواج کردم و صاحب یک فرزند پسر به نام دیان شده ام. بر خلاف اینکه شاید خیلی افراد خانواده و زندگی خانوادگی را مانعی برای موفقیت بدانند اما باید بگویم که وجود همسر و فرزندم در کنار سایر اعضای خانواده م که همیشه همراهم بودند، به ویژه مادرم، باعث شد تا با قوت قلب و روحیه ی بهتری تلاش کنم و برای رسیدن به نشان خوش رنگ پارالمپیک انگیزه هایم را تقویت کنم.

خالوندی در همین زمینه اضافه کرد: اگرچه تحمل دوری از خانواده سخت است و به خاطر تمرینات نمی توانستم همیشه در کنارشان باشم اما حالا که به لطف خدا به نتیجه ی خوبی دست یافتم این مدال می تواند جبران این نبودن ها باشد و همان طور که قبلا هم گفته ام دوست دارم تا جاییکه که در توانم هست در بازی های پارالمپیک شرکت کنم و برای خانواده و کشورم افتخار بیافرینم.

وی گفت: از زحمات مربی عزیزم آقای بهرامی، کادر فنی تیم ملی، آقای هادی زاده و مسئولین محترم فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک تشکر می کنم که بهترین شرایط را برای حضور تیم در این بازی ها فراهم کردند.

قهرمان طلایی بازی های ریو در پایان اعلام کرد: به خاطر آسیب دیدگی یک عمل جراحی در پیش دارم و امیدوارم بتوانم در بازی های جهانی 2017 لندن حضور پیدا کنم و اگر شرایط جسمی ام اجازه نداد، قطعا برای بازی های پاراآسیایی اندونزی برای کشورم به میدان خواهم رفت.

محمد خالوندی، ملی پوش تیم دو ومیدانی موفق شد در بازی های پارالمپیک ریو ضمن رکورد شکنی، به نشان طلای ماده پرتاب نیزه در کلاس F57 دست یابد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران

فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین تا پیش‌از انقلاب اسلامی، بصورت کمیته‌ای غیرفعال،زیرنظر فدراسیون پزشکی بوده و فعالیت این کمیته صرفاً به شرکت مسوولین آن درگردهمایی‌های بین‌المللی محدود می‌شد و هیچگونه فعالیتی در بین افرادمعلول انجام نمی‌داد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش