اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950707142205370

پنجاه و هفتمین کمیته اجرایی فیر برگزارشد

توسعه بیمه اتکایی و توانگری در بازارهای آسیایی

کد: 13950707142205370

https://goo.gl/d4GJI2

، تهران , (اخبار رسمی): نمایندگان بیمه مرکزی در پنجاه و هفتمین کمیته اجرایی فیر، کمیته های فرعی آن و کنفرانس بیمه اتکایی فیر که طی سه روز (شهریور 1395 – سپتامبر 2016) در قبرس برگزار شد، حضور یافتند.

بیمه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، مینا صدیق نوحی -معاون اتکایی این نهاد نظارتی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در پنجاه و هفتمین کمیته اجرایی فیر با حضور نمایندگان 16 کشور آسیایی و آفریقایی و کمیته های مالی، توسعه و همکاری در 29 شهریور در قبرس برگزار شد، حضور یافت.

همچنین کنفرانس بیمه اتکایی فیردر قالب نشست­هایی در روزهای 30 و 31 شهریور با عنوان بیمه اتکایی و توانگری در بازارهای آسیایی برگزارشد که بالغ بر 200 نفر از دست اندرکاران بیمه ای و بیمه اتکایی دراین کنفرانس حضور داشتند.

بنابر این گزارش، در مورد بازارهای آسیایی و آفریقایی کل حق بیمه جهان در سال 2015 معادل 4.553 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل 4.7% کاهش نشان می­دهد لیکن در کشورهای آسیایی مانند ایران، قطر، ویتنام، کل حق بیمه عمر بازار جهانی معادل 2.533 میلیارد دلار شده ونسبت به سال قبل  4.55% کاهش نشان می­دهد در حالیکه این روند در بازارهای آسیایی روبه رشد بوده است.

از دیگر مصوبات این کمیته می توان به عضویت بیمه مرکزی در کمیته ژوری تالار مشاهیر و کمیته توسعه و همکاری و انتخاب اتول بودا از هند برای تالار مشاهیر فیر، تعلق جایزه سالانه فیر بهcase study متعلق به شرکت بیمه اتکایی چین اشاره کرد.

همچنین در حاشیه این اجلاس نمایندگان بیمه مرکزی با 25 شرکت بیمه اتکایی و کارگزار اتکایی حاضر در اجلاس دیدار و گفتمان داشتند.

شایان ذکر است، به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 1365، بیمه مرکزی در مجامع بین­ المللی اکو و فیر (فدراسیون بیمه گران و بیمه گران اتکایی آفریقایی – آسیایی) عضو شده است و درحال حاضر 238 شرکت از 54 کشور افریقایی و آسیایی عضو اصلی فیر هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمه مرکزی

سابقه فعالیت بیمه در کشور به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن است .نخستین بار در سال 1289 خورشیدی دو شرکت بیمه خارجی به تاسیس نمایندگی در ایران اقدام کردند .اولین قانونی که در ایران درخصوص شرکت های بیمه به تصویب رسید قانون مربوط به ثبت شرکت ها مصوب دوم آذر 1310 است که در ماده 8 آن شرکت های بیمه اعم از ایرانی و خارجی را تابع نظام نامه ای دانست که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه