اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950710144195995

تکامل مهارت نوشتن در دوران اولیه کودکی

کد: 13950710144195995

https://goo.gl/GFHyf1

، تهران , (اخبار رسمی): اگر والدین، فرصت‌های مناسبی برای تمرین کودک فراهم کنند، مهارت‌های نوشتن در دوران اولیه کودکی به‌نحو عالی شکل می‌گیرند. خط‌خطی کردن، اولین مرحله از تکامل مهارت نوشتن در دوران اولیه کودکی است.

تکامل مهارت نوشتن در دوران اولیه کودکی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی سلامتیسم، تکامل مهارت نوشتن در دوران اولیه کودکی، ترکیبی از پیشرفت ذهنی و جسمی است. از لحاظ ذهنی، مهارت‌های تمرکز و حافظه و زبان در کودک رشد می‌کنند. از لحاظ جسمی، مهارت‌های حرکتی ظریف برای استفاده از عضله‌های انگشتان و دست‌ها در راستای نوشتن و ترسیم کردن.

کودکان معمولا خط‌خطی کردن را از حدود 15 ماهگی شروع می‌کنند و تا 2.5 سالگی ادامه می‌دهند.

آن‌ها از خط‌خطی‌ها برای متصل کردن قسمت بالایی و پایینی کاغذ استفاده می‌کنند و فضای بین آن را نیز پُر می‌کنند. کودک تازه در این دوره درک می‌کند که حرکت‌های او به شکل‌گیری خط‌خطی‌های روی کاغذ منجر می‌شود و از کارکرد انواع مختلف کاغذ و ابزار نوشتن لذت می‌برد.

کودکان معمولا مدادرنگی‌ها یا ماژیک‌های بزرگ را ترجیح می‌دهند و رفته‌رفته به استفاده از مداد روی می‌آورند.

حدود 2 تا 3 سالگی، کشیدن خطوط هدف‌مند شروع می‌شود و مساله از خط‌خطی کردن فراتر می‌رود. کودک در این دوره ممکن است حلقه‌های باز و خطوط عمودی، افقی و مورب را در اندازه‌های مختلف ترسیم کند. علاوه بر این، او یاد می‌گیرد که چطور مدادرنگی، ماژیک یا مداد را بین انگشت شست و انگشت اشاره بگیرد. کودکان در این سن به کاغذهای رنگی مختلف علاقه دارند.  


 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش