اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950710144355995

محققان توضیح می دهند

ارتباط عفونت و بی‌تحرکی

کد: 13950710144355995

https://goo.gl/4jmkwF

، تهران , (اخبار رسمی): دانشمندان می‌دانند که خطر ابتلا به عفونت‌های ویروسی، تحت تاثیر فعالیت بدنی افراد قرار دارد. با این‌حال، اطلاعات کمی درباره عفونت‌های جدی‌تری که به‌علت باکتری‌ها شکل می‌گیرند، وجود دارد.

عفونت و بی‌تحرکی با هم رابطه دارند!

به گزارش سلامتیسم دانشمندان می‌دانند که خطر ابتلا به عفونت‌های ویروسی، تحت تاثیر فعالیت بدنی افراد قرار دارد. با این‌حال، اطلاعات کمی درباره عفونت‌های جدی‌تری که به‌علت باکتری‌ها شکل می‌گیرند، وجود دارد.

گروهی از محققان با توجه به همین پیش‌زمینه، رابطه بین فعالیت بدنی در اوقات فراغت و ابتلا به عفونت‌های باکتریایی مشکوک را در طول دوره‌ای یک‌ساله مورد ارزیابی قرار دادند و به نتایج جالبی دست پیدا کردند.

عفونت‌های باکتریایی مشکوک براساس نسخه‌های تجویزی آنتی‌بیوتیک تعیین می‌شوند. بنابراین، محققان از شماره مدنی شهروندان دانمارکی استفاده کردند تا بتوانند اطلاعات خودشان را با اطلاعات ملی دانمارک ترکیب کنند. نتایج نهایی نشان دادند که در مقایسه با سبک‌زندگی بی‌تحرک، فعالیت بدنی کم در اوقات فراغت با کاهش 10 درصدی خطر ابتلا به هر گونه عفونت باکتریایی مشکوک، مرتبط است. علاوه بر این مشخص شد که فعالیت بدنی کم یا متوسط در اوقات فراغت، خطر ابتلا به سیستیت (عفونت باکتریایی دستگاه ادراری) را به‌ترتیب 21 و 32 درصد کاهش می‌دهد. با این‌حال، عفونت‌های باکتریایی دستگاه تنفسی، با سطح فعالیت بدنی مرتبط نبودند.

محققان براساس همین نتایج به همه افراد توصیه می‌کنند که برای کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های باکتریایی، بی‌تحرکی را کنار بگذارند و در اوقات فراغت به فعالیت‌های بدنی بپردازند. گزارشی از این مطالعه در American College of Sports Medicine به انتشار رسیده است. 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان