اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950711146614889

توسط پلیس، سارق دستگیر شد

شگرد ماهرانه سرقت آیفون6

کد: 13950711146614889

https://goo.gl/j53mXQ

، نیشابور , (اخبار رسمی): گزارش یک فقره سرقت گوشی ‌همراه آیفون6 از مغازه موبایل‌فروشی در سعادت‌آباد چند روز پیش به کلانتری شهرک قدس اعلام شد.

شگردی ماهرانه برای سرقت گوشی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی سامانه همیاب24، اعلام سرقت یک فقره گوشی ‌همراه آیفون6 از مغازه موبایل‌فروشی در سعادت‌آباد چند روز پیش به کلانتری شهرک قدس گزارش داده شد که با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد؛ فردی حدودا 40ساله با مراجعه به این مغازه و با بهانه خرید گوشی ‌همراه، به شیوه «بدل‌اندازی» اقدام به سرقت یک دستگاه گوشی به ارزش تقریبی سه ‌میلیون تومان کرده است.

این پرونده به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه 2 برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. صاحب فروشگاه گوشی همراه پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «مردی حدودا 40 الی45ساله به مغازه‌ مراجعه و درخواست خرید یک دستگاه گوشی همراه آیفون6 کرد.

وی ادامه داد: پس از توافق بر سر قیمت گوشی، این شخص یک کاغذ کادو را از داخل کیف خود خارج کرد و به بهانه اینکه قصد دارد گوشی خریداری‌شده را به همسرش هدیه کند، از من خواهش کرد جعبه گوشی را برایش کادو کنم. پس از کادوپیچ‌کردن جعبه حاوی گوشی همراه آیفون6، این شخص عابربانکش را به من داد و هم‌زمان جعبه کادوی حاوی گوشی را از من گرفت و داخل کیفش گذاشت. چندین نوبت اقدام به کشیدن کارت عابر بانک در دستگاه کارتخوان داخل مغازه کردم اما پولی داخل حساب وجود نداشت.

این مالباخته با تاکید بر شیوه سرقت گفت: در ادامه این شخص ضمن عذرخواهی از من و بازگرداندن جعبه کادوپیچ‌شده از من خواهش کرد برای دقایقی جعبه را نزد خود نگه دارم تا او پول تهیه کند. و به این بهانه از مغازه خارج شد».

صاحب مغازه در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: پس از گذشت نزدیک به یک ساعت زمانی‌ که این شخص برای گرفتن گوشی به مغازه مراجعه نکرد، به تصور اینکه از خرید منصرف شده اقدام به بازکردن جعبه کادویی کردم که تصور می‌کردم تلفن همراه آیفون6 در آن قرار دارد اما در کمال تعجب متوجه شدم این شخص به شیوه‌ای ماهرانه جعبه‌ای خالی، دقیقا به اندازه ابعاد جعبه گوشی همراه آیفون6 را به من داده است. آن زمان بود که متوجه سرقت گوشی همراه خود شدم.

 گفتنی است؛ کارآگاهان با توجه به شیوه و شگرد سرقت، به بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته داخل مغازه مال‌باخته پرداختند و با بهره‌گیری از این تصاویر موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام «حمید. ط» (41ساله) شدند که پیش از این ‌بارها به اتهام تخریب، محکومیت مالی و آدم‌ربایی دستگیر و روانه زندان شده بود.

از این رو با شناسایی دقیق تصویر متهم از سوی مال‌باخته، کارآگاهان در اقدامات پلیسی خود موفق به شناسایی مخفیگاه حمید در منطقه تهران نو شدند و سرانجام متهم سوار بر یک دستگاه خودرو پراید نوک‌مدادی دستگیر شد. کارآگاهان در بازرسی از خودرو متهم، موفق به کشف یک جعبه حاوی بسته‌های کادوپیچی شدند که همگی آنها دقیقا هم‌اندازه جعبه‌های گوشی‌های همراه به‌ویژه مدل آیفون6 انتخاب و با کاغذهای هم‌شکل، بسته‌بندی شده بودند.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر اعلام کرد: تحقیقات درخصوص این پرونده در مراحل اولیه قرار دارد و از مال‌باختگان به‌ویژه فروشندگان گوشی‌های همراه که با این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته‌اند، دعوت می‌شود برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به این پایگاه واقع در جنت‌آباد‌شمالی، خیابان شاهین‌شمالی مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

همیاب 24

سامانه همیاب 24 نخستین وگسترده‌ترین بستر اطلاع‌رسانی انواع کالاهای دیجیتال گمشده و پیداشده و بررسی رایگان دقت و صحت خرید کالای دیجیتال در ایران است که با هدف ارائه خدمات متمایز و ایجاد حس امن در خرید کالاهای دیجیتال در اردیبهشت‌ماه 1394 فعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]