اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950713149095995

تحقیقات دانشمندان نشان داد

کاهش تولد نوزاد پسر به دلیل افزایش آلودگی هوا

کد: 13950713149095995

https://goo.gl/V31eLY

، تهران , (اخبار رسمی): مطالعات جدید یک گروه تحقیقاتی برزیلی در سائوپائولو نشان می‌دهند که آلودگی هوا، عاملی بر افزایش آمار سقط و کاهش تولد نوزادان پسر شده و در مناطق آلوده‌تر، پسرهای کمتری متولد شدند.

آلودگی هوا باعث کاهش تولد نوزاد پسر می‌شود

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی سلامتیسم، یک گروه جدید تحقیقاتی در برزیل با مطلالعات خود در منطقه سائوپائولو  متوجه شدند که آلودگی هوا در نوع باروی و جنسیت تاثیر داشته و در مناطقی که آلودگی هوا بیشتر است، آمار سقط افزایش پیدا کرده و تولد پسران نیز به شدت کاهش یافته است.

قابل ذکر است؛ پیش از این نیز آزمایشی بر روی موش‌ها انجام شده بود که نشان می‌داد آلودگی محیطی باعث نابرابری تعداد دختران و پسران می‌شود.

به همین منظور و بر اساس یافته های این دستاوردها، سرپرست محققان آنا لیچنفلز، در نشست سالانه جامعه پزشکی باروری آمریکا که  همواره در مونترآل کانادا برگزار می‌شود، اعلام کرد: یافته‌ها نشان می‌دهند که آلودگی هوا به طور مستقیم بر توزیع جنسیت در افرادی که در معرض آن قرار دارند تأثیر منفی می‌گذارد.

بر این اساس بود که تیم تحقیقاتی، ثبت تولد مناطق مختلفی را بررسی کردند و پس از محاسبه نسبت جنسیت و مقایسه آن با میزان آلودگی هوا به این نتیجه رسیدند که در مناطقی که از آلودگی کمتری برخوردار بودند، 51/7 درصد از نوزادان متولد شده پسر بودند، درحالیکه این عدد در مناطق آلوده‌تر 50/7 درصد بود.

با توجه به  نتیجه مطالعات گذشته، محققان به این فرضیه رسیده اند که علت این تغییرات در زاد و ولد میزان آسیب‌پذیری جنین پسر در برابر آلودگی محیطی در رحم نسبت به دختران بیشتر است.

از این روست که امروزه و با تایید این فرضیه متخصصان بارداری به زنان باردار هشدار می‌دهند؛ در صورتی که جنسیت نوزادشان مشخص شده است و قرار است صاحب پسر شوند، سعی کنند از محیط‌های آلوده دوری کنند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی