اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950714150856101

در حسینیه سید الشهدا(ع)

شیرخوارگان حسینی گردهم می‌آیند

کد: 13950714150856101

https://goo.gl/kt4uFg

، تهران , (اخبار رسمی): همزمان با برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در سراسر ایران و سایر کشورها، این مراسم با حضور صدها شیرخواره در منطقه 18 برگزار می‌شود.

شیرخوارگان حسینی گردهم می‌آیند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هر ساله در اولین جمعه ماه محرم همایش جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور نوزادان شیرخواره و به یاد کودکان شهید واقعه عاشورا در تمام کشورهای مسلمان و کشورهایی که دارای شهروندان مسلمان هستند برگزار می‌شود.
 
فرهنگسرای خاتم(ص) نیز روز جمعه 16 مهر ماه مصادف با پنجم ماه محرم و اولین جمعه این ماه، همایش شیرخوارگان حسینی را برگزار می‌کند.
بزرگداشت شعائر حسینی و تربیت نسل انقلابی مکتبی و حسینی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
 
در این مراسم، کودکان شیرخوار به یاد حضرت علی اصغر(ع) لباس‌هایی سبز رنگ به همراه یک سربند با نام لبیک یا رسول الله(ص) می‌پوشند. مادران عزادار نیز با بستن سربند‌ها و پیشانی بندهای سبز منقوش به نام حضرت علی اصغر (ع) به سر و پیشانی شیرخوارگان خود با خواندن لالایی بـه یادشهادت مظلومانه طفل اباعبدالله (ع) به عزاداری خواهند پرداخت.
 
همایش شیرخوارگان حسینی از سوی فرهنگسرای خاتم(ص) با همکاری حسینیه سید الشهدا(ع) و شهرداری منطقه 18 روز  جمعه 16 مهر ماه از ساعت 8:30 تا 12 در حسینیه سید الشهدا (ع) به نشانی یافت آباد، خیابان شهید رجایی، خیابان شهید عمرانی برگزار می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مسئولیت اماکن فرهنگی و فرهنگسراهای شهر نگرشی معطوف به دورنمای اصلی توسعه فرهنگی دارد و در تلاش است تا به تقویت فرهنگ ملی و اسلامی کلانشهر تهران با توجه به خصلت‌های ویژه شهری‌اش و طراحی و تبیین مبانی لازم برای آن بپردازد. این سازمان در تعامل با مخاطبان، به برقراری ارتباطات دوسویه و همچنین ارایه خدمات به صورت متنوع و متناسب با نیاز گروه‌های مخاطب، توجه خاصی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه