با حضور معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی صورت گرفت

معرفی مدیران چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری

کد: 13950724158206398

https://goo.gl/OZppZK

، تهران , (اخبار رسمی): با حضور معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، اعضای ستاد برگزاری چهارمین جشنواره فیلم‌ و عکس فناوری و صنعتی (فردا) معرفی شدند.

مدیران چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی، سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور با تاکید بر اینکه سینما یکی از موثرترین روش‌های فرهنگ‌سازی در حوزه صنعت و تولید است، گفت: با توجه به گستردگی روزافزون سینما و صنعت در کشور، این دو نمی‌توانند از یکدیگر کناره‌گیری کنند. چه بسا امروز در کشورهای پیشرفته، جایگاه فرهنگ به عنوان یکی از محورهای صنعت و اقتصاد جای خود را باز کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به ساختار دولتی فرهنگ و هنر در کشور ما، اینگونه پذیرفته شده که فرهنگ مقوله‌ای هزینه‌بر است که منابع درآمدی نامشخصی دارد. به نظر می‌رسد که همگامی فرهنگ و اقتصاد و صنعت بتواند علاوه بر تاثیرات شگرفت بر حوزه اقتصاد و صنعت، فرهنگ را نیز به سمت اصلاح ساختارهای هزینه‌کرد سوق دهد.

پورعلی برگزاری جشنواره فیلم‌ و عکس فناوری و صنعتی را پل ارتباطی خوبی بین فرهنگ و صنعت دانست و اظهار کرد: این جشنواره از معدود رویدادهایی است که بین حوزه‌های فرهنگ و صنعت ارتباط برقرار کرده است. در واقع می‌توان گفت که جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی مسئولیت این ارتباط تنگاتنگ را در دست گرفته و توانسته است مخصوصا در دوره سوم، ارتباط مناسبی بین دو حوزه برقرار کند.

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم فردا در بخش پایانی سخنانش با اشاره به لزوم ارائه روایت صنعتی و علمی از کشور در جهان گفت: اکنون ارائه مناسب روایت‌های صنعتی و علمی به یکی از فعالیت‌های کشورها تبدیل شده است. ایران در حوزه صنعت و علم پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و به تدوین و ارائه این روایت نیازی مبرم دارد. ایجاد روایت صنعتی و علمی نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب است که قطعا کمک گرفتن از حوزه فرهنگ و هنر یکی از اصلی‌ترین آن‌هاست.

در این جلسه بهزاد رشیدی رییس جهاد دانشگاهی واحد هنر و مسعود نجفی دبیر جشنواره گزارشی را از روند آماده سازی این دوره ارائه کردند.

طی احکامی از سوی دبیر چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی، سیدمحمدصادق لواسانی به عنوان مدیر روابط عمومی، حسن هندی مدیر اجرایی بخش عکس، علی شکوری مدیر هنری، امین مختاری مدیر بخش دانشجویی و مهدی متناصری مدیر دبیرخانه جشنواره معرفی شدند.

پورعلی در پایان این نشست ابراز امیدواری کرد که این جشنواره بیش از دوره گذشته به نخبگان سینمایی نزدیک شده و صنعتگران و فناوران را نیز به ارائه تخصص خود به شیوه هنرمندانه تشویق کنند.

بر اساس این گزارش، پنجم آذرماه آخرین مهلت ارسال آثار به چهارمین دوره جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) است و این جشنواره دی‌ماه امسال با شعار «روایتی از فناوری و کسب و کار ایرانی» برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند آثار خود را از طریق وب‌سایت www.jdfest.ir ارسال کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)

امروزه دیگر مقوله هنر به خصوص فیلم و سینما از دایره فعالیت صرفا هنری پا فراتر نهاده و به ساختاری عظیم تبدیل شده که با فناوری و صنعت عجین گردیده است؛ به گونه ای که هم اکنون فناوری و صنعت در خدمت هنر و هنر نیز برای پیشبرد اهداف توسعه ای در خدمت فناوری و صنعت قرار گرفته است. روند حرکتی کشور در مسیر رشد فناوری و توسعه صنعتی شدن، ضرورت استفاده از قابلیت های هنر به ویژه فیلم و سینما را برای فرهنگ سازی و شتاب بخشی به این روند حرکتی، بیش از پیش نمایان ساخته است. جهاددانشگاهی با استفاده از توانایی ها و تجاربش در حوزه های علمی، فرهنگی و صنعتی و بر اساس اهداف متعالی خود، با برگزاری دو دوره جشنواره فیلم های صنعتی در سالهای 89 و 91، گام اول را در زمینه نزدیکی هنر با علم و فناوری و صنعت برداشته و با ایجاد دبیرخانه ای دائمی به عنوان کانونی برای تجمیع توانمندی ها و امکانات بالقوه در کشور، در نظر دارد با همکاری دستگاه های متولی توسعه علمی و صنعتی و مراکز فعال در عرصه تولید و انتشار فیلم و آثار سینمایی، گام های مؤثر و ماندگاری درجهت فرهنگ سازی و کمک به توسعه علمی و صنعتی کشور بردارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر