اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950726161275979

فراکسیون مدیریت شهری مجلس درخصوص نوسازی بافت فرسوده تاکید کرد

شهرها از تهران الگو برداری کنند

کد: 13950726161275979

https://goo.gl/ncQM4G

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به جلسه مشترک این سازمان با اعضای هیأت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی و تاکید نمایندگان بر ضرورت الگوسازی و تبادل و انتقال تجربیات نوسازی پایتخت به سایر شهرهای کشور گفت: آماده ارایه الگوی نوسازی بافت فرسوده تهران به سایر شهرهای کشور هستیم.

شهرها از تهران الگو برداری کنند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از سازمان نوسازی شهر تهران ، عبادالله فتح اللهی، با اشاره به رضایت هیأت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی از اقدامات ارزشمند شهرداری تهران به دلیل همکاری و انجام اقدامات ارزشمند برای نوسازی بافت های فرسوده گفت: در حال حاضر بسته های تشویقی تدوین شده برای محلات فرسوده شهرتهران با استقبال بسیار خوب شهروندان همراه بوده و  عاملی برای سرعت بخشی به روند نوسازی دراین شهر شده است.
وی با اعلام اینکه بسته های تشویقی ارائه شده از سوی سازمان نوسازی شهر تهران محرک توسعه و نوسازی بافت های فرسوده است، افزود: معتقدیم اگر الگوی به کار گرفته شده در پایتخت برای نوسازی بافت های فرسوده سایر شهرهای کشور نیز تعمیم داده شود، شاهد نوسازی بیش از پیش بافت های فرسوده سراسر کشور خواهیم بود.
فتح اللهی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت های فرسوده مناطق مسکونی و پرجمعیت شهرهای مختلف برای مدیران شهری حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه نوسازی بافت های فرسوده در سال های اخیر بیشتر مورد توجه  قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: در همین راستا نیز تشکیل ستاد ملی بازآفرینی باعث شده که مدیران شهری هر چه در توان دارند تحت مدیریتی هماهنگ به نهضت و جهشی بزرگ در نوسازی بافت های فرسوده تبدیل کنند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پایان با اشاره به کمبود و فقر سرانه های خدماتی در بافت های فرسوده پایتخت گفت: هم اکنون بیش از یک میلیون نفر ساکن بافت های فرسوده هستند و تراکم جمعیت در این بافت ها چندین برابر تراکم جمعیت در سایر نقاط شهر است. بنابریان اگر توسعه فضای سبز و سایر سرانه های خدماتی  صورت نگیرد، بافت های فرسوده از لحاظ زیرساخت ها نیز  فقیرتر می شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان نوسازی شهر تهران

سازمان نوسازی شهر تهران از جمله سازمان های زیر مجموعه شهرداری تهران است که با توجه به تغییر رویکرد شهرداری در امر نوسازی و بهسازی از تصدی گری به تولی گری، شهرداری موظف است در راستای تحقق تسهیل گری و تسریع فرآیند نوسازی مردمی اقدامات برنامه ریزی شده را انجام دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه