اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950803167265735

رو نمایی از سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی

کد: 13950803167265735

https://goo.gl/neDgRc

، تهران , (اخبار رسمی): از سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی در موسسه پژوهش و برنامه ریزی رونمایی شد.

رو نمایی از سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم که با حضور رئیس و معاونان موسسه و اعضای گروه پژوهش های آماری و فناوری اطلاعات موسسه برگزار شد، رضا منیعی معاون پژوهشی موسسه درباره اهمیت ارائه آمار مورد تایید موسسه به وزارت علوم برای تخصیص بودجه به دانشگاه ها سخنرانی کرد و گفت : برای نیل به ارائه آماری دقیق، صحیح و معتبر، این موسسه بر اساس وظیفه خود نسبت به راه اندازی سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی اقدام کرده است.
وی افزود: از جمله اطلاعاتی که توسط سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی جمع‌آوری و عرضه خواهد شد ،  آمار مربوط به بخش دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیئت علمی و کارکنان کل موسسات آموزش عالی کشور است.
در پایان این مراسم   نیز میرآبی عضو هیئت علمی گروه آمار، مهم ترین ویژگی سامانه مذکور را امنیت بالای سامانه، سرعت دریافت آمار و ارتباط دوسویه  بین دانشگاه و موسسه بیان کرد.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

لازم است در هر زمان تحلیل دقیق و صحیحى از وضعیت و جایگاه تاریخى آموزش عالى داشته باشیم. این علم و آگاهى به دلیل اینکه براى تعیین نحوه و خط مشى حرکت آتى این بخش ضرورى است، موجب وحدت نظر و تحلیل همگان با دست‏اندرکاران آموزش عالى کشور مى‏شود. ما براى سهولت، تاریخ آموزش عالى ایران را به سه دوره باستانى، میانى و اخیر یا معاصر تقسیم نموده‏ایم. بر مبناى اطلاعات در دست، در زمان داریوش، مدرسه پزشکى «سائیسم» جهت تربیت طبیب با کتابخانه‏اى معتبر دایر بوده است. مجمع علمى همدان نیز در آن زمان با 100 نفر عالم و دانشمند به فعالیت مشغول بوده است. علاوه بر اینها از فرهنگستان اردشیر نیز در شهر سارد ذکر به میان آمده است. مدارس دوره ساسانى مثل ریواردشیر به انتقال معارف آن عصر و تربیت دانشمند مشغول بوده‏اند. شاخص‏ترین سابقه آموزشى موجود و در دسترس در دوران باستانى را مى‏توان تشکیل و تأسیس مدرسه «جندى شاپور» در شرق محل فعلى شوش توصیف نمود. این مدرسه که 500 سال عمر کرده، پایدارترین مدرسه عالى در تاریخ ایران بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | تبلیغات و روابط عمومی