اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950804168746416

در دیدار شهردار تبریز با مدیرعامل هواپیمایی قشم عنوان شد

راه‌اندازی خط هوایی «تبریز- هامبورگ»

کد: 13950804168746416

https://goo.gl/CQbggA

، تبریز , (اخبار رسمی): شهردار تبریز در دیدار با مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم، از آمادگی تبریز برای تقویت خوط هوایی بین‌المللی، با اولویت پرواز تبریز-هامبورگ خبر داد.

راه‌اندازی خط هوایی «تبریز- هامبورگ»

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شهرداری تبریز ، صادق نجفی در این دیدار، با اشاره به این که زمینه‌ توسعه ارتباطات بین‌المللی در تبریز به خوبی فراهم شده است، اظهار داشت: در یک سال گذشته و در سایه تلاش‌های گسترده برای تقویت جایگاه ملی و بین‌المللی شهر تبریز، شاهد افزایش چشمگیر شمار گردشگران خارجی در تبریز بوده‌ایم؛ در این راستا با عنایت به درخواست هواپیمایی قشم برای ایجاد خطوط هوایی تبریز و هامبورگ، مصمم به توسعه محورهای ارتباطی به مقصد شهرهای مختلف اروپایی هستیم.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر زمینه‌های اقتصادی و گردشگری تبریز در ارتباط با هامبورگ، چشمگیرتر از سایر شهرهای اروپایی است، اظهار داشت: افزایش خطوط هوایی تبریز و اروپا با اولویت هامبورگ، زمینه‌های ارتباط شمال‌غرب کشور را با شهرهای مختلف آلمان و حتی کشورهای همجوار آن، فراهم کند.

وی یادآور شد: در حال حاضر شمار قابل توجهی از گردشگران، محققان و فعالان اقتصادی، برای تردد بین تبریز و هامبورگ، ناچار به سایر خطوط‌ واسطه مراجعه می‌کنند، از این رو، راه‌اندازی پرواز تبریز-هامبورگ، می‌تواند این معضل را برطرف کرده و به سهولت ارتباطی دو شهر منجر شود.

شهردار تبریز متذکر شد: شهرداری تبریز با هماهنگی و مشارکت اتاق بازرگانی تبریز، نمایشگاه بین‌المللی تبریز، اتاق اصناف، فرودگاه بین‌المللی، نمایندگی وزارت خارجه و اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، از برنامه‌های فعالیت هواپیمایی قشم در تبریز حمایت می‌کند.

محمود شکرآبی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم نیز در این دیدار با اشاره به این‌که بسترهای گسترش پروازهای بین‌المللی در تبریز فراهم است، اظهار داشت: طبق جلسه‌ای که در ماه‌های اخیر با مسئولان فرودگاهی کشور صورت گرفته‌است، مقرر شده تبریز، پروازهای خارجی این شرکت، با اولویت تبریز مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان این‌که شرکت‌های هواپیمایی اروپا اخیراً قوانین جدیدی در توسعه خطوط هوایی وضع کرده است، گفت: بر این اساس، قشم‌ایر اولین شرکت هواپیمایی است که علی‌رغم قوانین سرسختانه جدید، مجوز ورود به جامعه اروپایی را گرفته است.

شکرآبی، هواپیمایی قشم را جزو سه ایرلاین برتر کشور خواند و افزود: هم‌اکنون با تقاضاهای گوناگونی برای فعال‌سازی خطوط ارتباطی با شهرهای بروکسل، پاریس، کلن، آمستردام و استکهلم مواجهیم؛ با این حال، اولویت این شرکت راه‌اندازی خط هوایی تبریز – هامبورگ است.

وی ابراز امیدواری کرد همکاری‌های شهرداری تبریز در این خصوص، زمینه‌های فعالیت این خط هوایی را هر چه سریع‌تر فراهم کند.  

در این دیدار، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس اتاق بازرگانی نیز حضور داشت. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تبریز

تَبْریزْ یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود. براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال 1390 صورت گرفته، شهر تبریز با جمعیتی بالغ بر 1494998 نفر چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌شود. این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از 600 شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. پس از بهره‌برداری از آزادراه نبی‌اکرم، میزان مسافرپذیری تبریز روبه افزایش نهاد و این شهر پس از مشهد به‌عنوان دومین شهر مسافرپذیر کشور مطرح شد. به‌جهت ریشه‌کنی تکدی‌گری از تبریز، این شهر به‌عنوان شهر بدون گدا شناخته می‌شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان