کد: 13950815176356416

با 500 میلیون ریال اعتباردر تبریز صورت می گیرد

مجموعه مقبره الشعرا بزرگترین پروژه فرهنگی کشور

کد: 13950815176356416

https://goo.gl/Izvgae

، تبریز ، (اخبار رسمی): شهردار منطقه 10 تبریز گفت: مجموعه بزرگ فرهنگی مقبره الشعرا تبریز با پیش بینی 500 میلیارد ریال اعتبار به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی فرهنگی کشور در حال احداث است.

مجموعه مقبره الشعرا تبریز بزرگترین پروژه فرهنگی کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شهرداری تبریز شهریار، باقر خوشنواز با اشاره به پیشرفت چهل درصدی این پروژه افزود: مجموعه بزرگ فرهنگی مقبره الشعرا تبریز در 15 هزار متر مربع زیر بنا از سال 94 با هدف احیاء تاریخ، مکتب، و تمدن آذربایجان آغاز شده است.

وی همچنین افزود: این پروژه با تخصیص و صرف اعتبار بالغ بر 9 میلیارد تومان از سال 94 کلید خورد و در سال جاری نیز پیش بینی شده است 24 میلیارد تومان برای اجرای بزرگ فرهنگی مقبره الشعرا هزینه شود.

خوشنواز تصریح کرد: مجموعه بزرگ فرهنگی مقبره الشعرا تبریز شامل سالن های آمفی تئاتر، نمایش، نگارخانه، قدم گاه، بیگاه، خاطره گاه، تالار آیینه ای شعر، تالار موسیقی، تالار گفتگو، گالری آواها بوده و یکی از مراکز دیدنی برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه احداث پروژه چند منظوره مقبره الشعرا بر اساس تاکید و حمایت شهردار تبریز برای آماده سازی زیر ساخت های گردشگری سال 2018 این شهر با هدف نمود سبقه تاریخی و فرهنگی تبریز کار خود در سال 94 آغاز کرده است گفت: پیش بینی می شود طی دو سال آینده به بهره برداری برسد.

شهردار منطقه 10 تبریز اظهار داشت: 410 عارف مدفون شده در این مجموعه با ساخت کتیبه، تندیس ، سردیس و گرافیک در معرض بازدید قرار خواهند گرفت.

خوشنواز با اشاره به اینکه استاد شهریار نابغه شرق در این مقبره مدفون است خاطر نشان کرد: آثار بزرگ این شاعر بزرگوار به صورت چند وجهی سمعی و بصری مورد استفاده بازدید کنندگان گردشگران قرار می گیرد.

وی همچنین از احداث هتل "استقبال" در کنار این مجموعه بزرگ و چند منظوره خبر داد و گفت: بخش اعظم تمرکز فعالیت های منطقه 10 شهرداری تبریز برای اتمام پروژه بزرگ فرهنگی مقبره الشعرا تبریز معطوف است.

خوشنواز در ادامه به سایر پروژه های عمرانی در سطح این منطقه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 7 پروژه مسیر گشایی در حال اجرا است.

شهردار منطقه 10 تبریز افزود: براساس تصمیم های اتخاذ شده طی جلسات مختلف با معاونت های عمرانی و شهرسازی شهردار تبریز، تمرکز تخصیص و صرف اعتبار برای پروژه های اولویت دار در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 80 درصد مسیر گشایی های خیابان شهید جودی، شهید طاهری و ثقه الاسلام پیشرفت فیزیکی دارد.

باقر خوشنواز اعلام کرد: تنها 11 واحد مسکونی در پروژه مسیر گشایی خیابان شهید جودی به  کوثر شرقی تملک نشده است و در صورت تامین اعتبار و تملک مرحله آسفالت ریزی آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه 10 تبریز اضافه کرد: خیابان های شهید طاهری و ثقه الاسلام نیز به ترتیب با 7 و 12 واحد مسکونی تملک شده دارد و پس تامین اعتبارات لازم به بهره برداری خواهند رسید.

وی همچنین احداث فرهنگسرای ارم، تکمیل رمپ و لوپ طرح تبادل ارم و اتوبان پاسداران و آزاد سازی و الحاق سه هزار و 500 متر به موزه قاجار تبریز  را از جمله پروژه های در حال افتتاح اعلام کرد و افزود: این پروژه با تمام سرعت در حال اجراست و تا دهه فجر امسال به مرحله بهره برداری می رسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تبریز

تَبْریزْ یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود. براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال 1390 صورت گرفته، شهر تبریز با جمعیتی بالغ بر 1494998 نفر چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌شود. این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از 600 شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. پس از بهره‌برداری از آزادراه نبی‌اکرم، میزان مسافرپذیری تبریز روبه افزایش نهاد و این شهر پس از مشهد به‌عنوان دومین شهر مسافرپذیر کشور مطرح شد. به‌جهت ریشه‌کنی تکدی‌گری از تبریز، این شهر به‌عنوان شهر بدون گدا شناخته می‌شود.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.