اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950819179196101

در مجتمع فرهنگی هنری نور

نمایشگاه عکس «پرسه‌های بی‌عبور»افتتاح می شود

کد: 13950819179196101

https://goo.gl/VqyfbN

، تهران , (اخبار رسمی): نمایشگاه گروهی عکس «پرسه‌های بی‌عبور» شنبه 22 آبان‌ماه ساعت 16 در نگارخانه آفرینش مجتمع فرهنگی هنری نور گشایش می‌یابد.

نمایشگاه عکس «پرسه‌های بی‌عبور»افتتاح می شود

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 5، دپارتمان آموزش عکاسی آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی در راستای رسالت آموزشی و فرهنگی خود و همچنین حمایت از هنرجویان و عموم علاقه‌مندان به هنر عکاسی نمایشگاه گروهی عکس «پرسه‌های بی عبور» را در نگارخانه آفرینش مجتمع فرهنگی هنری نور برگزار می‌کند.

در این نمایشگاه 30 قاب از آثار علی نعمانی‌پور، بابک آزادبخت، شایان علیخانی، امیرحسین محمدکریمی، آرش معصومی و مهسا افتخارنظام به نمایش در خواهد آمد. همچنین بخشی از عواید فروش آثار برای حمایت و همدلی با کودکان سندرم داون به «کانون خیریه سندرم داون ایران» اختصاص می‌یابد.

در قاب نخست این نمایشگاه به قلم علی نعمانی‌پور آمده است: «قصه‌ای ساده هست و البته تکراری. عوارضش، ولی، ناب احساس می‌شود. قصه را چرا، ولی آن چه احساس می‌شود را کسی قادر نبود برایت تعریف کند. تو هم جز خود آن سناریو - آن هم سرد، بی‌حس و بی‌فایده - قصه‌ای برای بعد از خودت نخواهی داشت. زبان از مهم‌ترین‌های این قصه ناتوان است؛ هر کس خودش باید تجربه‌اش کند. مهم‌ترین حرف‌ها قابل گفتن نیست و این قاب‌ها پر از حرف‌هایی هست هرچند عکس بیانگر همه واقعیت نیست.

با ما گفتگو می‌کنند آدم‌های عکس‌ها، وقتی به دوربین‌مان خیره شده‌اند، با چشم‌هاشان. رابطه بینمان، ولی، محدود است به همین نگاه‌ها مان، آن‌ها روزی روزگاری به لنز و ما همیشه به عکس‌ها. در پشت ویزور دوربین‌مان مخفی می‌شویم، همه آن لحظاتی که به هر دلیل با آدم‌های روبروی لنز راحت نیستیم. دوربین می‌شود نقابی بر چهره ناآرامم، تا آن زمان که دوست می‌شویم ما، ما و آدم‌های آن سوی ویزور. نقاب را پس می‌زنیم. و اگر نه، حالا حالاها عکاسی می‌کنیم.

و ما، مهسا افتخار نظام، آرش معصومی، شایان علیخانی ، بابک آزاد بخت، امیرحسین محمد کریمی و علی نعمانی پور، در پرسه‌های بی عبور بر آن شدیم تا احساسات و نگاهمان از دنیای اطراف را، در مجموعه 30 قاب ارائه کنیم. دنیایی که سوژه و عکاس گاها دیالوگ‌های ناب با هم تبادل می‌کنند. با ما گفتگو می‌کنند آدم‌های عکس‌ها وقتی به دوربین‌مان خیره شده‌اند با چشم‌هایشان و یا تصویر طبیعت در ایستایی و سکون، ما محو اشعاری هستیم که در سکوت طبیعت جاریست.

جهت همدلی و نزدیک شدن به دنیای فرشته‌های آسمانی، بخشی از درآمدهای حاصل از فروش قاب‌های این مجموعه برای " کانون خیریه سندرم داون ایران " هزینه خواهد شد. امیدواریم تا گام‌های کوچکمان ارزش‌گذاری بر جامعه‌ای باشد که از نگاه ما شناخته نشده‌اند.»

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 23 آبان تا چهارم آذرماه از ساعت 9 تا 18 به مجتمع فرهنگی هنری نور واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار ایت الله کاشانی، بعد از تقاطع شهید ستاری، جنب شهر کتاب مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره 44088707 تماس بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مسئولیت اماکن فرهنگی و فرهنگسراهای شهر نگرشی معطوف به دورنمای اصلی توسعه فرهنگی دارد و در تلاش است تا به تقویت فرهنگ ملی و اسلامی کلانشهر تهران با توجه به خصلت‌های ویژه شهری‌اش و طراحی و تبیین مبانی لازم برای آن بپردازد. این سازمان در تعامل با مخاطبان، به برقراری ارتباطات دوسویه و همچنین ارایه خدمات به صورت متنوع و متناسب با نیاز گروه‌های مخاطب، توجه خاصی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

هنرهای تجسمی