اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950915195206113

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در دیدار مشاور عالی شهردار مشهد عنوان کرد

مشهد 2017؛ فرصت ویژه ایران در دیپلماسی عمومی

کد: 13950915195206113

https://goo.gl/BwmKgP

، مشهد , (اخبار رسمی): مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: مشهد 2017، صرفا رویدادی ویژه جغرافیای این شهر نیست بلکه فرصتی گرانبها برای دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران است.

مشهد 2017؛ فرصت ویژه ایران در دیپلماسی عمومی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی اکبر ولایتی در نشست جانشین شهردار مشهد در امور مشهد 2017، با اشاره به اتفاقات اخیر جهان اسلام و منطقه خاورمیانه، مشهد 2017 را فرصت تاریخی و گران بها برای جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود، انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و تدوین برنامه‌های شایسته ذیل این فرصت ناب، نقش موثری در ساخت و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی به دنبال خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به پیچیدگی‌های دیپلماسی رسمی در منطقه تاکید کرد: استفاده از فرصت دیپلماسی عمومی با محوریت شهری، ابزار مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران در جهت تقریب و تالیف قلوب مسلمانان جهان به شمار می‌رود و باید نهایت استفاده از آن انجام شود.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با نقطه اتکا قراردادن اجلاس شهرداران جهان اسلام در اردیبهشت ماه 96 به عنوان بستری مناسب حتی بهتر از اجلاس وزرای کشورهای اسلامی افزود: ابتکار شهرداری در برگزاری این اجلاس ستودنی است و لازم است به صورت ویژه به آن پرداخته شود زیرا اجلاس شهرداران عملا یک اجلاس عملیاتی و موثر در حوزه دیپلماسی خواهد بود .
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه