اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950917197015995

برای کاهش فشار خون هندوانه بخورید

کد: 13950917197015995

https://goo.gl/axDe40

، تهران , (اخبار رسمی): بیماری فشار خون بالا، یکی از عوامل خطر عمده در ابتلا به بیماری‌های قلبی و بروز سکته مغزی است. خوشبختانه، اضافه کردن هندوانه به رژیم غذایی می‌تواند نقش موثری در کنترل این عامل خطر داشته باشد.

برای کاهش فشار خون هندوانه بخورید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سلامتیسم، هندوانه تاریخچه عجیبی دارد این میوه در اصل در بیابان رشد می‌کرده و یکی از منابع دسترسی به آب برای مسافران بوده است. در سال 1600 میلادی، هندوانه به قاره آمریکا راه پیدا کرد و درحال حاضر هم تمام مردم جهان به هندوانه دسترسی دارند.

بعضی از افراد، هندوانه را یک میان‌وعده بی‌اهمیت تابستانی تلقی می‌کنند، اما فواید این میوه فراتر از حد تصور است. کاهش فشار خون بیماری فشار خون بالا، یکی از عوامل خطر عمده در ابتلا به بیماری‌های قلبی و بروز سکته مغزی است.

خوش‌بختانه، اضافه کردن هندوانه به رژیم غذایی می‌تواند نقش موثری در کنترل این عامل خطر داشته باشد. ارزیابی محققان درباره اثرات مصرف هندوانه بر فشار خون، نتایج جالبی را در این زمینه نشان می‌دهد. براساس گزارش American Journal of Hypertension، مصرف منظم هندوانه در شش هفته باعث پایین آوردن فشار خون و بهبودی در عملکرد رگ‌های خونی می‌شود.

این اثرگذاری به ماده خاصی به‌نام ال-سیترولین در هندوانه ارتباط دارد که در بدن به ال-آرژنین تبدیل می‌شود. ال-آرژنین، نوعی ماده کاهنده فشار خون است که رگ‌های خونی را شُل می‌کند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی