اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950930204015883

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک:

19 درصد صنایع شهرک‌های صنعتی تعطیل‌ هستند

کد: 13950930204015883

https://goo.gl/FKaPvo

، (اخبار رسمی): معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 19 درصد بنگاه‌ها و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور تعطیل‌ هستند.

19 درصد صنایع شهرک‌های صنعتی تعطیل‌ هستند

‌به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان شهرک صنعتی؛ علی یزدانی  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در بازدید از شهرک صنعتی بروجرد  اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که در مجموعه وزارت صنعت، معدن، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی دنبال می‌شود حضور در مجموعه شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های مختلف است تا از نزدیک با تولیدکنندگان و صاحبان صنایع آشنا و برای رفع مشکلات آنها تدابیری اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه 952 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که سهم لرستان 21 شهرک است، افزود: امروز در بازدید از شهرک‌های صنعتی لرستان متوجه شدیم که علیرغم انجام زیرساخت‌ها برخی واحدها در بحث تصفیه‌خانه و فاضلاب و مبلمان شهری و زیباسازی شهرک‌ها با مشکلاتی مواجه‌اند البته عمده مشکلات آنان بانکی و سازمان مالیاتی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: در همه استان‌های کشور ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه ستاد تسهیل شکل گرفته که مجموعا در کل کشور 9977 بنگاه در قالب طرح رونق با تسهیلات 7400 میلیارد تومان عقد قرارداد شدند و سیستم بانکی این مبلغ را پرداخت کرده است. البته این تسهیلات با شرایط مصوب شورای پول و اعتبار بوده است.

وی گفت: مقرر شده 7500 بنگاه تا پایان امسال از تسهیلات و شرایطی که مهیاست استفاده کنند. بخشی از بانک‌ها به صورت مستقیم که مشکلی نداشتند شرایط اعتباری آنها به گونه‌ای بوده که با آنها همکاری کرده‌اند.

یزدانی افزود: از سه واحد شهرک صنعتی در شهرستان بروجرد از همه امکانات و تجهیزات استفاده شده اما مشکل عمده آنان امور مالیاتی است که باید رسیدگی شود، با سازمان مالیاتی کشور که همراه و همگام با تولید است در مورد تأمین سرمایه ثابت برای بنگاه‌هایی که هیچ مشکلی ندارند صحبت شده و هر آنچه که در استان وجود دارد و قابل حل باشد انجام گیرد و هر آنچه قابل حل نیست از طریق وزارت صنعت پیگیری می‌شود.

وی گفت: این سه واحد در شهرستان بروجرد ظرفیت صادرات دارند که یکی از آنها زاگرس‌پوش بوده و در حوزه پوشاک کار می‌کند و در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

این مسئول یادآور شد: با توجه به اینکه مبارزه با قاچاق پوشاک در کشور مطرح است این واحد می‌تواند پاسخگوی نیاز باشد چراکه مواد اولیه آن از تولیدات داخل است و بازار بسیار مناسبی دارد.

یزدانی اضافه کرد: در واحد زاگرس‌پوش 300 نفر مشغول به کار هستند و طرح توسعه آن می‌تواند کارگشا باشد و برای این مهم 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه اختلاف شرکا، مشکل بازار و پرداخت نشدن تسهیلات از عمده مشکلات بنگاه‌هاست، افزود: نمی‌توان نسخه واحدی برای آنان پیچید بلکه باید متناسب با مشکلات‌شان نسخه پیچیده شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در تمامی بنگاه‌هایی که در شهرک‌ها مستقرند مشکلات شناسایی شده و با دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور، سازمان مدیریت، مهندسین و شرکت‌های مشاور مذاکراتی داشتیم تا نسخه‌ای برای حل مشکلات آنان پیچیده شود و به آنان شش ماه فرصت داده تا مشکلات‌شان حل شود.

وی بر توجه به آموزش تأکید کرد و گفت: امسال بنا داریم 100 هزار نفر را آموزش دهیم و توجه به آموزش، تحقیق و توسعه، بازار، توجه به علم مدیریت از اهمیت بسزایی برخوردار است و می‌تواند بنگاه‌ها را از این وضعیت خارج کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از این بنگاه‌ها پروانه صنعتی دارند اما خالی از ماشین‌آلات و امکانات هستند و تبدیل به انبار شده‌اند که درصدد شناسایی آنها هستیم تا پروانه آنها را باطل کنیم و در مقابل بنگاه‌هایی که می‌توانند در واحدهای تولید فعالیت بیشتری داشته باشند تقویت کنیم.

وی گفت: برای رسیدن به توسعه و ایجاد اشتغال باید تقاط قوت و ضعف دیده شوند نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف برطرف شود.

یزدانی اضافه کرد: سیاست وزارت صنعت بر رفع ایرادات واحدهای صنعتی است که این ایرادات مربوط به دیروز و امروز نیست.

وی تصریح کرد:  بیش از 1200 بنگاه کوچک ما در سطح کشور صادراتی هستند و 388 خوشه صنعتی را شناسایی کرده‌ایم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی

در سال 1362 پس از ایجاد تغییرات در نظام صنعتی کشور، سازمان صنایع کوچک و نواحی صنعتی ایران با کلیه وظایف در وزارت صنایع ادغام گردید و به منظور ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات شهرک های صنعتی و ایجاد هر چه بیشتر امکانات زیربنایی و ارائه خدمات ضروری برای متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی، قانون" شرکت شهرکهای صنعتی ایران" به تصویب رسید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید