اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951008209645995

حملات قلبی خاموش در کمین افرادی که کمتردرد می‌کشند

کد: 13951008209645995

https://goo.gl/2GJKPt

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد افرادی که کمتر نسبت به درد حساس هستند، ممکن است در معرض خطر حملات قلبی «خاموش» قرار داشته باشند.

حملات قلبی خاموش در کمین افرادی که کمتردرد می‌کشند

به گزارش روابط عمومی سلامتیسم یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد افرادی که کمتر نسبت به درد حساس هستند، ممکن است در معرض خطر حملات قلبی «خاموش» قرار داشته باشند. گزارشی از این مطالعه در Journal of the American Heart Association منتشر شده است. درد در قفسه سینه، یکی از علائم اصلی و شناخته‌شده حملات قلبی است. با این‌حال، بسیاری از افرادی که حملات قلبی خاموش را تجربه می‌کنند، متوجه هیچ علامت واضحی نمی‌شوند.

محققان در این مطالعه، از آزمون استاندارد حساسیت نسبت به درد استفاده کردند و به این نتیجه رسیدند که حمله قلبی خاموش معمولا در افرادی بروز پیدا می‌کند که تحمل‌پذیری بالایی نسبت به درد دارند. براساس یافته‌های این مطالعه، تحمل‌پذیری درد می‌تواند یکی از عوامل موثر در احساس نکردن حمله قلبی باشد. نکته دیگری که توجه محققان را به خود جلب کرد، این بود که تقریبا سه‌چهارم از تمام حملات قلبی در میان زنان از نوع حمله قلبی خاموش است. به نظر محققان، پزشکان باید علائم کمتر آشکار حمله قلبی را بررسی کنند و این نکته را خصوصا در بررسی وضعیت زنان جدی بگیرند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی