اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951008209995696

359 مقاله محققین انتقال خون منتشر شد

کد: 13951008209995696

https://goo.gl/R7GyGp

، تهران , (اخبار رسمی): 359عنوان مقالات فارسی و انگلیسی توسط محققین و اعضای هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون منتشر شده است.

359 مقاله محققین انتقال خون منتشر شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون،مهتاب مقصودلو قائم مقام و معاون آموزشی و پژوهشی موسسه طب انتقال خون  این خبر را اعلام کردو گفت : این مجموعه مقالات منتشر شده شامل مقالات فارسی سالهای 92 تا 94 (90عنوان) و مقالات انگلیسی سالهای 2013 تا 2015 (269 عنوان) است.

وی همچنین با اشاره به عناوین این مقالات افزود: تمامی این مقالات در حوزه اهدا خون، پلاکت، انتقال خون، سلامت خون و سایر موضوعات مرتبط با طب انتقال خون می باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان