اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951011210625632

بررسی ویژگی های عطرهای مردانه در دنیای عطر سازی

کد: 13951011210625632

https://goo.gl/2drrX6

، تهران , (اخبار رسمی): در قرن بیست و یکم هستیم و اینترنت، پورتال اصلی ارتباط و گفت و گو برای ما است و به همین دلیل، به اشتراک گذاشتن نظرمان در مورد تأثیر یک عطر، با شخصی در آن سر دنیا از طریق وبلاگ یا انجمن های عمومی گفت و گو، خصوصا اگر مخاطب تجربه مستقیم از آن عطر نداشته باشد، چالش انگیز است.

بررسی ویژگی های عطرهای مردانه در دنیای عطر سازی

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از لوکس بایر، این روزها، یافتن زبان و بیانی مناسب برای توصیف عطرها، چالشی کلیدی است که دوستداران عطر با آن مواجه می شوند. 

در قرن بیست و یکم هستیم و اینترنت، پورتال اصلی ارتباط و گفت و گو برای ما است و به همین دلیل، به اشتراک گذاشتن نظرمان در مورد تأثیر یک عطر، با شخصی در آن سر دنیا از طریق وبلاگ یا انجمن های عمومی گفت و گو، خصوصا اگر مخاطب تجربه مستقیم از آن عطر نداشته باشد، چالش انگیز است.

بحث در مورد نوت اولیه، نوت میانی و نوت پایه، مفهومی کلی از عطر ارائه می دهد؛ اما احساس و تصویری که از بوییدن آن عطر در طرف مقابل ایجاد می شود را نمی توان منتقل کرد. توصیف نوت های یک عطر مثل نارنج، اسطوخودوس و مشک، به خواننده، تجربه ای از حس بویایی می دهد؛ اما دره ای عمیق و باریک از اطلاعات همچنان پنهان باقی می ماند. جنسیت یکی از ابعاد عطرهاست که نمی تواند بدین گونه توصیف شود. 

به‌علاوه نارنج، اسطوخودوس و مشک ترکیباتی هستند که هم در عطرهای زنانه و هم مردانه از آنها استفاده می شود.

اگر جنسیت، در مواد خامی که عطاران استفاده می کنند تجسم نیابد، می توان اینگونه فرض کرد که زبان بخصوص یک جنسیت، نتیجه کار عطاران است. جنسیت یک عطر توسط عطار مشخص و نوشته می شود، و از آن جا که ذهنیت از زبان استنتاج می یابد، بنابراین از نشانه های زبانی انتقال دهنده اطلاعات برای توصیف و تشریح جنسیت یک عطر استفاده کنید.

بیایید از عطر Jicky که توسط Amie Guerlainدر سال ۱۸۸۹خلق شد، به‌عنوان مثال استفاده کنیم؛ ابتدا Jickyعطری بود که آقایان آنرا برای نشان دادن ویژگی های مردانه، مناسب یافتند. وقتی که Jicky به بازار آمد، خانم ها با این عطر که سبک جدیدی بود و با عطرهای گلی که به آن عادت کرده بودند، خیلی فرق داشت، ارتباط برقرار نکردند.

این وضعیت تا سال ۱۹۲۰ که Jicky بالاخره توانست خانه خود را روی پوست خانم ها پیدا کند، ادامه داشت و همانطور که فرهنگ رشد می کند، بیان زبانی عطرها هم رشد و نمو می یابد.

امروزه قوانینی وجود دارد که جنسیت عطرها تابع آن هستند؛ رزین های سنگین، چوب ها و کویینولین های چرمی، ترکیباتی هستند که به عطرهای گلی رنگ و بویی مردانه می دهند. نت‌های گلی در ترکیب با آلدهید و مشک، بعنوان ترکیبی زنانه توصیف و شناخته می شوند.

همانطور که زبان از گرامر برای سازماندهی لغات در جملات استفاده می کند، عطر ها هم گرامر خاص خودشان را دارند و اخیرا برای آمادگی پیدا کردن برای یک سفر تابستانی، چند درس به زبان فرانسوی گذارندم.

خیلی زود متوجه شدم که جنسیت در زبان فرانسه برای صحبت کردن درست، نقش مهمی دارد. برخلاف زبان انگلیسی که اسم ها به وضوح جنسیت را مشخص می کنند. صفات فرانسوی، مذکر و مونث دارند، از این رو درخت که مذکر است، به‌عنوان گیاه جنگلی یا سبز، توصیف می شود. اما یک گل به‌صورت واژه‌ای مونث توصیف می شود.

بازگردیم به اواخر قرن ۱۹ که Amie Guerlain عطر Jickyرا ساخته بود، این دوره را به‌عنوان دوره تولد عطرسازی مدرن، یاد می‌کنند؛ در همین زمان عطاران آغاز به کار کردند که اثرات هنری انتزاعی خلق کنند‌. عطرها به جای اینکه رایحه یک تک گل مثل رز یا بنفشه باشند، مفهومی شدند.

Coco Chanel معروف، گفت که گل رز بوی بسیار خوبی میی دهد، اما درک نمیکند که چرا یک زن باید دوست داشته باشد بوی گل رز بدهد. زن ها گل نیستند. سپس وی از Ernest Beaux خواست که عطری جدید بسازد، یک عطر مرموز. در سال ۱۹۲۱ این کمپانی chanel No. 5 را به جهان معرفی کرد و همچنان این عطر نماد زنانگی است. در این زمان عطرهای مردانه سبک پودری- سرخسی داشتند.

این سبک و سیاق عطرها بود که Jicky را تحت تاثیر قرار داد و این موضوع نقطه ارجاع بی نهایت از عطرهای مردانه در قرن بیستم بود. در سال ۱۸۸۲ خانه Houbigant عطر Fougere Royalیا Royal Fernرا ساخت. این ادکلن مردانه، آکوردهایی از اسطوخودوس، گلسنگ، نوت های گلی و کومارین؛ مولکول هایی با رایحه پودری و خوراکی که از دانه ی تونکا گرفته شده است؛ داشت. این عطر طراحی شده بقدری درمیان آقایان محبوب شد که نام آنرا روی یک خانواده عطری گذاشتند. امروزه به عطرهای کلاسیکی که اکوردهایی این چنین دارند، فوژق Fougere / گفته می شود.

بعد از موفقیت Jicky و دیگر عطرهایی که رایحه زنان قرن بیستم را به همراه داشت، Guerlainدر سال ۱۹۵۲ با ساختن عطر Vetiverخود را به دنیای عطرهای مردانه دوباره پیوند زد. این عطر توسط Jean Paul Guerlain، چهارمین نسل از عطاران این کمپانی ارایه شد. زبان بویایی انتخابی توسط وی، ریشه های زیرین گیاه وتیور بود، رایحه ای که مردانگی پرتلالو و حرکتی پویا دارد. Jean Paul Guerlain کیفیت خاکی رایحه وتیور را با هاله ای از تنباکو، ترکیب و سپس آنرا با طراوات و شادابی احاطه کرد. آنچه که الهام بخش Guerlainبود، تصویر باغبانی است که با خاک های باغ سرو کله می زند و از تنباکوی داخل پیپ خود لذت می برد. وتیور به علت کیفیت و پیچیدگی خاصی که به عطرهای مردانه می داد، نماد دیگری از عطرهای مردانه شد. همچنین نام این عطر بسیار قدرتمند است. بسیاری از خانه های عطر مثل Guerlain از اسم ترکیبات عطر برای نامگذاری آن استفاده می کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

لوکس بایر

فروشگاه اینترنتی مازاری یک محیط لوکس، آرام و خلوت برای یک خرید خاص است. پرداخت هزینه سفارشات به صورت اینترنتی و از درگاه بانک پاسارگاد است. تمامی کاربران می‌توانند با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب هزینه سفارشات خود را به صورت آنلاین از درگاه پرداختی امن و مطمئن پارس پال پرداخت کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی