اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951018215826113

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد

ثبت شهر مشهد مقدس به اولین منطقه آزاد علمی کشور

کد: 13951018215826113

https://goo.gl/MNOa1C

، مشهد , (اخبار رسمی): عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: به بهانه مشهد 2017 می‌توان مشهد را به عنوان اولین منطقه آزاد علمی کشور ثبت کرد.

ثبت شهر مشهد مقدس به اولین منطقه آزاد علمی کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد حجت‌الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری در ارتباط با ارتقاء جایگاه علمی شهر مشهد مقدس اظهار کرد: مشهد مقدس پایتخت فرهنگی دنیای اسلام در جوار مضجع شریف امام رضا (ع) شکل گرفته و وجود نازنین حضرت، ملقب به عالم آل محمد (ص) می‌باشند.

وی افزود: حضرت در بیانی می‌فرمایند: «اگر عموم مردم (از هر دین و آیینی) زیبایی کلام ما را بدانند، از ما تبعیت می‌کنند.» پس برای ارتقاء جایگاه مشهد مقدس می‌توان این شهر را به عنوان «اولین منطقه آزاد علمی» در کشور به ثبت رساند.
عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: مدل منطقه آزاد علمی در جهان سابقه دارد ولی در کشور ما متأسفانه با رویکرد صرف دولت‌ها به مباحث اقتصادی، مناطق آزاد در حوزه اقتصادی شکل گرفته است.
اخلاقی بیان کرد: به بهانه مشهد 2017 می‌توان اولین منطقه آزاد کشور را در مشهد دنبال کرد و مشهد با حضور مضجع امام رضا (ع) و حوزه کهن خراسان و دانشگاه فردوسی و حضور نخبگان علمی آمادگی کامل برای رقم خوردن این مهم را دارا است.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه