اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951018216084568

دبیر انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون ایران خبر داد

آغاز طرح الصاق نشان اصالت روغن زیتون

کد: 13951018216084568

https://goo.gl/vPEjmH

، تهران , (اخبار رسمی): دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران از نصب هولوگرام های غیر قابل تقلید برروی محصولات روغن مجاز خبر داد.

آغاز طرح الصاق نشان اصالت روغن زیتون

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران ، محمدرضا هاتفی مینایی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران با اشاره به تماس‌های مکرر مصرف‌کنندگان با انجمن برای شناسایی روغن زیتون‌های مورد تایید اظهار کرد: با توجه به عرضه روغن‌ زیتون، زیتون شور و پرورده غیر استاندارد در بازار و درخواست مصرف‌کنندگان برای معرفی محصولات مورد تایید انجمن، تصمیم گرفته شد تا با نصب هولوگرام‌های غیرقابل تقلید به مردم، محصولات دارای کیفیت را معرفی کنیم.

وی درباره ویژگی‌های این هولوگرام گفت: این برچسب، هفت رنگ و براق است و  با توجه به اینکه در یک چاپخانه و با شماره رمز مخصوص به چاپ می‌رسد، امکان تقلید آن تقریبا بعید خواهد بود.

هاتفی گفت: روی هر هولوگرام کد شناسایی وجود دارد و شکل آن بیضی و تصویر دودست دوستی در میانه آن قرار دارد که عبارت “انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران” در بالا و پایین تصویر درج شده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران ادامه داد: یکی از وظایفی که از سوی وزارت صمت، سازمان تعزیرات، سازمان استاندارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا به انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران واگذار شده است، مبارزه با روغن‌های تقلبی است که در این راستا خوب و موفق عمل کردیم و توانستیم مانع توزیع این نوع روغن‌ها را در بازار شویم.

روغن‌های زیتون «پومس»سرطانزاست

وی با اشاره به توزیع برخی روغن‌زیتون‌های ارزان خارجی در بازار که با عبارت «پومس» مشخص شده‌اند نیز گفت: روغن پومس از تفاله زیتون و با استفاده از حلال‌های صنعتی به دست می‌آید. مصرف این نوع روغن در کشور ممنوع است چرا که سرطان‌زا بوده و مصارف آن باید تنها در بخش صنعتی باشد اما چون ارزان است برخی از مصرف‌کنندگان از روی ناآگاهی آنها را استفاده می‌کنند.
وی اضافه کرد: اگر روغن خام زیتون، لیتری 4 دلار باشد این نوع روغن تفاله زیتون حدود یک دلار قیمت دارد که نشان از عدم سلامت آن برای مصارف خوراکی است.

این فعال اقتصادی در خصوص شیوه تشخیص روغن زیتون‌های وارداتی سالم نیز گفت: هولوگرام انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون تنها بر روی تولیدات داخلی نصب می‌شود و مصرف کنندگان اگر تمایل داشته باشند که از روغن‌های وارداتی استفاده کنند نیز باید توجه کنند روی برچسب نصب شده توسط وزارت بهداشت کدی 16رقمی وجود دارد که برای تشخیص اصالت کالا باید کد مورد نظر را از طریق سامانه ttac.ir   سازمان غذا و دارو پیگیری کنند.

هاتفی مینایی در ادامه با توصیه به استفاده از روغن زیتون ایرانی، افزود: روغن زیتون ایرانی جزو بهترین‌ها در جهان است. چرا که در تولید زیتون در ایران از سم و کود استفاده نمی‌شود و روغن زیتون ایرانی کاملا ارگانیک است و در دنیا نیز بازار خوبی برای محصولات ارگانیک وجود دارد.

وی در پایان از مردم خواست هنگام خرید به پروانه وزارت بهداشت که در زیر نشان «سیب سلامت» درج شده، علامت استاندارد، نشانی کارخانه تولیدکننده و هولوگرام انجمن توجه داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در راستای اجرای ماده 131 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز می باشد تشکیل گردیده است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]