اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951022218436416

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز خبرداد

آغاز مراحل اجرایی استادیوم 12هزارنفری خاوران

کد: 13951022218436416

https://goo.gl/n6b5EW

، تبریز , (اخبار رسمی): معاون فنی و عمرانی شهردارتبریز، از اغاز مراحل اجرایی استادیوم 12هزارنفری خاوران خبر داد.

آغاز مراحل اجرایی استادیوم 12هزارنفری خاوران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از معاونت فنی و عمرانی، محمدحسین اسحقی با اعلام خبر فوق، گفت: با توجه به تاثیر ورزش در توسعه سلامت جامعه، لزوم توسعه زیرساخت های ورزشی را تعیین می کند.

 وی افزود: یکی از زیرساخت های ورزش همگانی در شهرها، استادیوم ها هستند که طراحی آن ها بر پایه ارتقای توانایی جسمی و روحی انسان و نیز تسهیل روابط اجتماعی و فرهنگی در قالب های جمعی مورد توجه قرار دارد؛ به همین دلیل، شهرداری تبریز از سال های گذشته  اقدام به  توسعه زیر ساخت های ورزشی جهت توسعه سلامت جسم و روان شهروندان نموده است .

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز ادامه داد: پروژه استادیوم 12 هزار نفری شهرک خاوران یکی از این پروژه ها است که هم اکنون در مرحله عقد قرارداد است.

اسحقی متذکرشد: با ورود ورزشگاه های جدید به عرصه ورزشی بدون شک شاهد پویایی و کیفیت بیشتر در رشته های مختلف ورزش شهروهمچنین اجرای مسابقات خواهیم بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز، در تشریح مشخصات فنی این پروژه اظهار داشت: این پروژه با نمای ترکیبی از کامپوزیت و سنگ طراحی شده و با مساحت تقریبی 33هزارمترمربع با سیستم سازه ای بتنی در محل شهرک خاوران احداث خواهد شد.

وی همچنین در اجرای این پروژه به وجود فضای کافی برای جابجایی و راحتی در دسترسی به بخشهای مختلف استادیوم تاکید کرده و خاطرنشان ساخت: دسترسی راحت برای ورود و خروج به استادیوم و رفتن به قسمتهای مختلف آن همچون جایگاه تماشاگران، سرویس بهداشتی، بوفه ها و سایرقسمتها، تأثیرمثبتی بر روی بهره بردن تماشاگران از حضور در استادیوم دارد.

معاون فنی و عمرانی شهردار، در بیان دیگر بخش های پروژه نیز، اضافه کرد: بخش اداری و ورزش های جنبی این پروژه در سه طبقه سازه ای اجرا می شود که  طبقه همکف شامل فضاهایی از جمله اسکواش، بوکس، شمشیر بازی، سالن کشتی، سالن وزنه برداری، سالن بدن سازی وهمچنین بخش های جداگانه برای خدمات رسانی به بازیکنان تیم ها است.

اسحقی همچنین اضافه کرد: طبقه اول هم شامل اتاق مفسر ورزشی، اتاق فیلمبرداری و استودیوی تلویزیونی است وطبقه دوم نیز به جایگاه ویژه اختصاص دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تبریز

تَبْریزْ یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود. براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال 1390 صورت گرفته، شهر تبریز با جمعیتی بالغ بر 1494998 نفر چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌شود. این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از 600 شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. پس از بهره‌برداری از آزادراه نبی‌اکرم، میزان مسافرپذیری تبریز روبه افزایش نهاد و این شهر پس از مشهد به‌عنوان دومین شهر مسافرپذیر کشور مطرح شد. به‌جهت ریشه‌کنی تکدی‌گری از تبریز، این شهر به‌عنوان شهر بدون گدا شناخته می‌شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | مکان‌های ورزشی