اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951025219786416

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی خبر داد

تبریز میزبان ماه فرهنگی ژاپن

کد: 13951025219786416

https://goo.gl/kb1FxR

، تبریز , (اخبار رسمی): مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از آغاز برنامه های ماه فرهنگی ژاپن در ایران از شهر تبریز خبر داد.

تبریز میزبان ماه فرهنگی ژاپن

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شهرداری تبریز، مرتضی آبداربا اعلام این خبر افزود: این رویداد که از برنامه های فرهنگی مصوب شورای سیاست گذاری تبریز 2018 است، به همت اداره کل میراث فرهنگی استان و با همکاری شهرداری تبریز برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: با ورود به سال 2017 و پس از تدوین و ابلاغ شرح وظایف دستگاه ها در راستای تبریز 2018 به منظور میزبانی تبریز از رویدادهای ملی و بین المللی، این برنامه با همکاری سفارت ژاپن و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به میزباتی تبریز برگزار خواهد شد.

آبدار تشریح کرد: این برنامه فرهنگی، 27 دی ماه با گروه هنری و سنتی سای ژاپن در سالن آمفی تئاتر هتل بین المللی شهریار تبریز با اعلام رسمی از سوی سفیر ژاپن افتتاح خواهد شد و در ادامه از 29 دیماه لغایت  15 بهمن ماه سال جاری در تهران ادامه خواهد یافت. این گروه در تاریخ 29 دیماه نیز در جشنواره بین المللی موسیقی فجر در تالار وحدت اجرایی برای عموم خواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی همچنین افزود: در حاشیه برگزاری این رویداد فرهنگی، جلساتی با حضور سفیر ژاپن و مقامات استانی در خصوص ارتقاء تعاملات فرهنگی و گردشگری و برگزاری هفته فرهنگی تبریز در ژاپن برگزار خواهد شد و نیز نمایشگاه عکسی از جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور ژاپن در محل برگزاری دایر خواهد بود.

این گزارش حاکی است، گروه هنری و سنتی سای ژاپن بعد از تشکیل در سال 2005 میلادی با استفاده از سازهای سنتی ژاپن اقدام به برگزاری کنسرت در نقاط مختلف دنیا نمود که برنده بزرگترین مسابقه طبل ژاپنی گردید. این گروه تا به حال در کشورهای چین (ماکائو)، امارات متحده عربی، آذربایجان، اکوادور، پاناما و آمریکا (هاوایی) به اجرا پرداخته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تبریز

تَبْریزْ یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود. براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال 1390 صورت گرفته، شهر تبریز با جمعیتی بالغ بر 1494998 نفر چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌شود. این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از 600 شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. پس از بهره‌برداری از آزادراه نبی‌اکرم، میزان مسافرپذیری تبریز روبه افزایش نهاد و این شهر پس از مشهد به‌عنوان دومین شهر مسافرپذیر کشور مطرح شد. به‌جهت ریشه‌کنی تکدی‌گری از تبریز، این شهر به‌عنوان شهر بدون گدا شناخته می‌شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | رسانه‌ها