اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951026220536102

وضعیت دست فروشان در آستانه شب عید بررسی شد

راه اندازی بازارچه ای در 45 متری گلشهر کرج

کد: 13951026220536102

https://goo.gl/xiJLMJ

، کرج , (اخبار رسمی): مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج از برگزاری نشستی با حضور مسئولان ذیربط این دستگاه، پیرامون ساماندهی دستفروشان در آستانه شب عید خبر داد و گفت: مقرر شد برای ساماندهی تمامی دست فروشان خیابان شهید بهشتی، بازارچه ای در 45 متری گلشهر راه اندازی شود.

راه اندازی بازارچه ای در 45 متری گلشهر کرج

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج مرتضی جلالیان این مطلب را عنوان کرد و گفت: در این نشست که در سالن جلسات سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج برگزار شد، قائم مقام معاونت خدمات شهری، مدیر عامل سازمان میادین، رئیس اتاق اصناف شهرستان فردیس، معاون اجرایی اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری، معاون خدمات شهری منطقه 3 این کلانشهر و دیگر مدیران و مسئولان ذیربط حضور داشتند.
مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج با بیان اینکه مدیران و مسئولان حاضر در نشست مذکور به بحث و تبادل نظر پیرامون ساماندهی دستفروشان در آستانه شب عید پرداختند اظهار داشت: لزوم تامین زیرساخت های مناسب در هر منطقه، جهت راه اندازی بازارچه برای استقرار دستفروشان از جمله مواردی بود که مطرح شد و مسئولان بر جانمایی صحیح و کارشناسی آن تأکید کردند.
جلالیان اضافه کرد: همچنین در این جلسه، مسئولان اسناد و مدارک اشخاص حقیقی و حقوقی را برای ساماندهی دست فروشان مناطق 12گانه شهرداری کرج بررسی کردند.
این مسئول گفت: موفقیت این طرح در گرو انتخاب پیمانکار خبره است تا بتواند اموری که به آن واگذار می شود را به نحو مطلوبی انجام دهد و بر اخذ ضمانت های لازم جهت عقد قرارداد با پیمانکار ساماندهی طرح دستفروشان و بهره بردن از پتانسیل های بوجود آمده تاکید کرد.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج یادآور شد: در مرحله اول می توان این طرح را بصورت پایلوت در سطح برخی از مناطق اجرایی کرد و در صورت موفقیت آنرا در دیگر مناطق استمرار داد.
در این جلسه قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری کرج با تأکید بر ضرورت رفع سد معبر عمومی در خیابان های سطح شهر، تحقق این مهم را نیازمند تعامل مدیران، مسئولان و دست اندرکاران شهری و استانی البرز دانست و بر لزوم تأمین امنیت عمومی برای شهروندان در معابر تأکید کرد و گفت: در قانون به صراحت اعلام شده است که هیچ فردی نمی تواند برای کسب و کار از معابر عمومی استفاده کند و شهرداری در این زمینه موظف است که اقدام به ساماندهی این قشر نماید.
معاونت اجرایی اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج نیز در این رابطه اولویت اول را تأمین مکان جهت ساماندهی دستفروشان دانست و اعلام کرد: وظیفه اصلیاین اداره کل، نظارت بر اجرای صحیح امور در خصوص رفع سد معبر عمومی می باشد.
مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج هم در نشست مذکور عنوان کرد: حضور دستفروشان در معابر و پیاده روها، به هیچ عنوان زیبنده شهر کرج نیست و امید می رود با تشکیل این نشست و کارگروه مربوطه در شب عید این مشکل مرتفع شود.
لازم بذکر است که در پایان جلسه مقرر شد که بازارچه ای در 45 متری گلشهر راه اندازی و تمامی دستفروشان خیابان شهید بهشتی (حد فاصل میانجاده تا دانشگاه تربیت معلم و بخصوص خیابان المهدی) در این بازارچه ساماندهی شوند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری کرج

شهرداری کرج نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر کرج را بر عهده دارد. شهردار کرج به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر کرج انتخاب می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه