برای اولین بار در کشور محقق شد

بهسازی یک خط قطار برقی در داخل کشور

کد: 13951027221315761

https://goo.gl/xyzCuS

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از آغاز عملیات اجرایی پروژه بهسازی خط ۵ با تجهیز و احداث خطوط فرعی در کارگاه اتمسفر خبر داد.

بهسازی یک خط قطار برقی در داخل کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محمد احمدی بافنده با بیان اینکه در این عملیات تمام تاسیسات خط 5 طبق استانداردهای جهانی مورد بازبینی و بهسازی قرار می‌گیرد اظهار داشت:  اولین بار است که پروژه بهسازی برای یک خط قطار برقی در داخل کشور صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه هجده سال از بهره برداری از خط ۵ مترو تهران می‌گذرد، بهسازی کلی این خط ضروری است.
 وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام تجهیزات جانبی و ماشین آلات مورد نیاز این پروژه توسط شرکت پیمانکار در پایانه مترو مهرشهر مستقر شده است تصریح کرد: پیش از این تعیین کارگاه‌های اجرای کار، نحوه انتقال ماشین آلات، تغییر احتمالی سرفاصله حرکت قطارها، رعایت نکات ایمنی، اطلاع رسانی، آمادگی بخش‌های بحران در حین کار و کلیه جزییات فرعی به دقت مورد بررسی قرار گرفته است.
 به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ستادی به منظور تسریع در روند اجرای این پروژه، تحت عنوان ستاد اقتصاد مقاومتی و پروژه بهسازی خط ۵ با حضور معاونان و مدیران شرکت تشکیل و قوانینی برای انجام هرچه سریعتر و بهتر وضع شده است.
 وی ادامه داد: با تشکیل این ستاد، پروژه به بخش‌های مختلف تقسیم شد و هر بخش مسئولیت کار محوله خود را بر عهده گرفته است.
 احمدی بافنده با اشاره به اینکه تمام بخش‌های زیرساخت، روسازی، ایمنی، کنترل پارامترهای هندسی، مقاومت در برابر زلزله، زهکشی و غیره، در این پروژه عظیم بررسی وبهسازی می‌شوند  خاطر نشان کرد: به علت اینکه بهسازی خط ۵ خللی در روند خدمات رسانی به مسافران ایجاد نکند عملیات‌های عمرانی از نیمه شب تا ۴ صبح صورت خواهد گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه با بهره گیری از توان اجرایی کارکنان خود (به عنوان هسته مرکزی کلیه فعالیت‌های بهره برداری، نگهداری و تعمیرات و نظارت بر عملکرد پیمانکاران)، بهره برداری و تعمیر و نگهداری کلیه تجهیزات ثابت و تجهیزات متحرک، نگهداری کلیه فضا‌ها و ابنیه فنی و ایستگاهی خطوط فعلی و آتی متروی تهران و حومه را برعهده دارد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.