اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951102223695811

توسعه توانبخشی به شرط تأمین منابع مالی

کد: 13951102223695811

https://goo.gl/HNJ5Uq

، تهران , (اخبار رسمی): توسعه توانبخشی به شرط تأمین منابع مالی و بودجه کافی امکانپذیر است.

توسعه توانبخشی به شرط تأمین منابع مالی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر ،حسن صفاریه ،معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با اعلام این خبر و  با اشاره به سابقه طولانی هلال‌احمر ایران در امر توانبخشی گفت: توسعه توانبخشی در هلال‌احمر منوط به تأمین منابع مالی است.

صفاریه با تأکید بر اینکه هلال‌احمر متولی توانبخشی در کشور نیست و وزارت بهداشت این وظیفه را بر عهده دارد، گفت: هلال‌احمر به دلیل سابقه 40ساله در امر توانبخشی برای همکاری با وزارت بهداشت پیشقدم است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت نیز بر گسترش موضوع توانبخشی با همکاری هلال‌احمر در کشور تأکید دارد، گفت: توسعه توانبخشی در هلال‌احمر منوط به تأمین منابع مالی است.

صفاریه با اعلام این‌که هلال‌احمر در 31 استان کشور، 115واحد توانبخشی دارد، گفت: این واحدها شامل بخش‌هایی مانند فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، ‌شنوایی‌سنجی و ارتز و پروتز است.

وی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون کشور نیازمند مراکز توانبخشی بزرگ و پیچیده است، گفت: باید مراکزی ایجاد شود تا بیمار از تخت بیمارستانی به تخت توانبخشی منتقل و سپس به جامعه برگردد، که متأسفانه این امکانات درکشور وجود ندارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

جمعیت هلال احمر

پس از پیروزی انقلاب‌‌اسلامی و در سال 1359 دولت ایران با ارسال نامه‌ای به دولت سوئیس به عنوان امین و نگاهدارنده قراردادهای چهارگانه ژنو، اعلام کرد که استفاده از شیر و خورشید سرخ را به حالت تعلیق درآورده و به جای آن از نشان هلال‌احمر استفاده خواهد کرد. از آن پس جمعیت شیر و خورشید سرخ ایران به جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تغییر نام یافت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه