اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951102224465735

صدور احکام روسای چهار دانشگاه کشور

کد: 13951102224465735

https://goo.gl/k4G5TU

، تهران , (اخبار رسمی): وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری احکام ریاست دانشگاههای جامع علمی -کاربردی، تخصصی فناوری های نوین آمل، دریانوردی و علوم دریایی چابهار و فسا را صادر کرد.

صدور احکام روسای چهار دانشگاه کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم،  با توجه  به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی،محمد فرهادی  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور احکام جداگانه ­­ای، محمد حسین امید،دادود  دومیری گنجی،محمود نصیری و محسن اژدری را به مدت 4 سال به ریاست دانشگاههای جامع علمی –کاربردی، تخصصی فناوری های نوین آمل  دریانوردی و علوم دریایی چابهار و فسا منصوب کرد.

بر اساس این گزارش، متن این احکام انتصاب به شرح ذیل است:

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده در امر آموزش عالی و براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به موجب این حکم به مدت چهار سال به عنوان رئیس دانشگاه منصوب می شوید.

انتظار دارد بر اساس اهداف و سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و بهره مندی از تجربیات مفید استادان، محققان و کارشناسان محترم و جلب مشارکت دانشگاهیان و دانشجویان عزیز و  همفکری با سایر مسئولان  گام های موثری درجهت اعتلای اهداف نظام آموزش عالی کشور و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بردارید.

ضروری است در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های موثر به منظور صرفه جویی در هزینه ها،پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط و قانونمندی و ارتقای علمی، فرهنگی و هنری آن دانشگاه با اتکال به خدای تعالی بکوشید.

محمد حسین امید، دادود  دومیری گنجی،محمود نصیری و محسن اژدری پیش از این با حکم وزیر علوم سرپرستی دانشگاههای جامع علمی -کاربردی،  تخصصی فناوری های نوین آمل، دریانوردی و علوم دریایی چابهار و  فسا را برعهده داشتند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

لازم است در هر زمان تحلیل دقیق و صحیحى از وضعیت و جایگاه تاریخى آموزش عالى داشته باشیم. این علم و آگاهى به دلیل اینکه براى تعیین نحوه و خط مشى حرکت آتى این بخش ضرورى است، موجب وحدت نظر و تحلیل همگان با دست‏اندرکاران آموزش عالى کشور مى‏شود. ما براى سهولت، تاریخ آموزش عالى ایران را به سه دوره باستانى، میانى و اخیر یا معاصر تقسیم نموده‏ایم. بر مبناى اطلاعات در دست، در زمان داریوش، مدرسه پزشکى «سائیسم» جهت تربیت طبیب با کتابخانه‏اى معتبر دایر بوده است. مجمع علمى همدان نیز در آن زمان با 100 نفر عالم و دانشمند به فعالیت مشغول بوده است. علاوه بر اینها از فرهنگستان اردشیر نیز در شهر سارد ذکر به میان آمده است. مدارس دوره ساسانى مثل ریواردشیر به انتقال معارف آن عصر و تربیت دانشمند مشغول بوده‏اند. شاخص‏ترین سابقه آموزشى موجود و در دسترس در دوران باستانى را مى‏توان تشکیل و تأسیس مدرسه «جندى شاپور» در شرق محل فعلى شوش توصیف نمود. این مدرسه که 500 سال عمر کرده، پایدارترین مدرسه عالى در تاریخ ایران بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش