اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951108227405735

بازدید وزیر علوم از دانشگاه علوم پایه زنجان

کد: 13951108227405735

https://goo.gl/vnq9On

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر علوم گفت: تلاش ما در وزارت علوم این است که نسبت استاد به کارمند در دانشگاه ها یک به یک شود، این نسبت در مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از این میزان نیز کمتر است.

بازدید وزیر علوم از دانشگاه علوم پایه زنجان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم،محمد فرهادی وزیر علوم  در بازدید ازبخش های مختلف مرکزتحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان،با تاکید براین موضوع گفت:پایه گذاری خوبی در مرکزتحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان صورت گرفته است و برهمین اساس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان باید الگویی برای سایر دانشگاه‌ها در کشور باشد.

او با بیان اینکه این مرکز مردم نهاد و جامعه نگر است، ادامه داد: دانشگاه‌های نسل چهارم همچون مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با عنوان دانشگاه‌های جامعه محور فعالیت می‌کنند.

فرهادی با اشاره به اینکه دانشجویان امروز این مرکز به استادان آینده کشور تبدیل خواهند شد، افزود: از رؤسای مرکزتحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به دلیل فعالیت مطلوب در مدت زمان مسئولیت شان در این مرکزقدردانی می‌کنم.

وی درپایان با اشاره به اینکه مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان یکی از مراکز آموزش عالی مطرح کشور است، گفت: این مرکزآثار علمی و انسانی خوبی دارد وامیدواریم شاهد موفقیت بیش از پیش آن باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

لازم است در هر زمان تحلیل دقیق و صحیحى از وضعیت و جایگاه تاریخى آموزش عالى داشته باشیم. این علم و آگاهى به دلیل اینکه براى تعیین نحوه و خط مشى حرکت آتى این بخش ضرورى است، موجب وحدت نظر و تحلیل همگان با دست‏اندرکاران آموزش عالى کشور مى‏شود. ما براى سهولت، تاریخ آموزش عالى ایران را به سه دوره باستانى، میانى و اخیر یا معاصر تقسیم نموده‏ایم. بر مبناى اطلاعات در دست، در زمان داریوش، مدرسه پزشکى «سائیسم» جهت تربیت طبیب با کتابخانه‏اى معتبر دایر بوده است. مجمع علمى همدان نیز در آن زمان با 100 نفر عالم و دانشمند به فعالیت مشغول بوده است. علاوه بر اینها از فرهنگستان اردشیر نیز در شهر سارد ذکر به میان آمده است. مدارس دوره ساسانى مثل ریواردشیر به انتقال معارف آن عصر و تربیت دانشمند مشغول بوده‏اند. شاخص‏ترین سابقه آموزشى موجود و در دسترس در دوران باستانى را مى‏توان تشکیل و تأسیس مدرسه «جندى شاپور» در شرق محل فعلى شوش توصیف نمود. این مدرسه که 500 سال عمر کرده، پایدارترین مدرسه عالى در تاریخ ایران بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش